To pytanie od wczoraj zadaje sobie wiele osób zajmujących się mobilną technologią. A wszystko za sprawą wycieku sporej ilości dokumentów od japońskiego producenta Sony, które przedstawiają kilka renderów nadchodzącego flagowca Xperia Z4. Coraz więcej informacji potwierdza, że czwarta generacja „Zetki” będzie wyraźnie odróżniać się od swoich poprzedników.

W czwartek na portalu społecznościowym Twitter, ViziLeaks umieścił tweeta, w którym twierdził, że Xperia Z4 będzie posiadała całkiem nową konstrukcję, wykonaną z metalu. Dodatkowo znowu dowiedzieliśmy się, że Z4 będzie wyposażony w skaner linii papilarnych, który umieszczony będzie w przycisku zasilania, o czym pisaliśmy tutaj. Moim zdaniem zapowiada się ciekawie. Wreszcie coś zaczyna się dziać w Sony.

Te informacje zostały nieoficjalnie potwierdzone przez wspomniane dokumenty, które wyciekły wczoraj do sieci. Na zdjęciach widać, że Sony Xperia Z4 rzeczywiście jest wykonana z metalu. Co ciekawe, na renderach widać powiększony i bardziej wystający przycisk Power, co rzeczywiście może potwierdzać, że nadchodzący flagowiec od Sony będzie wyposażony w skaner odcisków palców w tym miejscu. Jest to bardzo prawdopodobne, że tak się stanie. Większość liczących się firm już taką technologię w swoich flagowcach zastosowały, więc firma Sony chcąc czy nie chcą musiała zareagować.

Inną równie ważną informacją jest to, że Sony w swoim następnym flagowcu zamontuje ekran 2,5D, który będzie zaoblony na krawędziach (podobnie jak ma to miejsce na przykład w Galaxy Note 4). Z dokumentów dowiadujemy się też, że Japończycy planują całkowicie odświeżyć swój przestarzały i nudny interfejs użytkownika. Przypominam, że Sony jakiś czas temu odświeżyła swoją nakładkę wraz z aktualizacją do Androida 5.0 Lollipop, co mogliście zobaczyć w tym wpisie. Najwidoczniej był to początek wielkich zmian, które powinniśmy zobaczyć w niedalekiej przyszłości.

Wyciekł tyczy się głównie wyglądu Xperia Z4 i niestety nie mamy nic na temat specyfikacji. Niemniej jednak, powinniśmy się doczekać podzespołów z najwyższej półki. Oczekuje się, że premiera odbędzie się we wrześniu, podczas targów IFA 2015 w Berlinie. Przypominam, że są to wciąż nieoficjalne, niepotwierdzone informacje. Całkiem możliwe, że są to nawet koncepty Xperia Z5, a nie Z4. No ale czas pokaże.

Sony Xperia Z4 - koncept
Sony Xperia Z4 – koncept / fot. @xperialeak

 

źródło: @xperialeak, @ViziLeaks, WikiLeaks, Esato przez PhoneArena