Kiedy w 2013 roku Samsung zaprezentował Galaxy Note 3 byłem w lekkim szoku, gdy zobaczyłem tył tego urządzenia w trakcie konferencji. Kasia z Tabletowo która stała tuż obok mnie może tylko potwierdzić jak duże było moje zaskoczenie, bo prawie krzyknąłem coś w stylu „Wow, skóra na tylnej obudowie”. Jak było w rzeczywistości każdy wie – było to tworzywo sztuczne, które świetnie się sprawdzało, choć tylko imitowało skórzane pokrycie. Widać, że LG pójdzie jeszcze dalej i rzeczywiście tył swojego flagowca ozdobi prawdziwą skórą. 

Wygląd przyszłego flagowego smartfonu od LG jest już nam całkiem dobrze znany, a to za sprawą zdjęć, które niecałe dwa tygodnie temu wyciekły do sieci. Zdjęcia, które swoją drogą mocno nas zaciekawiły, a szczególnie te na których można było zobaczyć tył urządzenia. Jasnobrązowy materiał z gustownym przeszyciem na środku. Wtedy nie było pewności czy LG pójdzie w ślady swojego branżowego kolegi z podwórka czy może jednak zdecyduje się na prawdziwą skórę. Jak się okazuje, wybrał tą drugą drogę.

LG na oficjalnym kanale YouTube ponownie zapowiedział premierę G4, ale tym razem skupił się na materiałach jakie wykorzystał do budowy smartfonu. I jak widać na krótkim, bo zaledwie 15-sekundowym filmie Koreańczycy rzeczywiście postawili na skórę, którą zostanie przykryty tył smartfonu. Trzeba przyznać, że mocne i przede wszystkim odważne posunięcie, bo smartfon będzie wyglądał jeszcze bardziej ekskluzywnie. Pytanie tylko, jak taki materiał będzie się zachowywał, czy będzie sztywny czy może jednak będzie lekko uginał się pod naciskiem palców. No i najważniejsze – jak będzie radził sobie z wyższymi temperaturami i biegiem czasu. Na te pytania znajdziemy odpowiedź już 28 kwietnia, kiedy to LG G4 będzie miał swoją oficjalną prezentację.

źródło: LG (YouTube)