Powiem Wam, że zaskoczyła mnie ta informacja. Jeszcze wczoraj pisaliśmy, że tablety z nowej serii Galaxy Tab A zadebiutowały na amerykańskim rynku, a dzisiaj 9,7-calowy wariant trafił do Polski. To jest jedno z tych urządzeń, którym nie towarzyszy wielka impreza i patrząc na specyfikację oraz fakt, do jakiej gupy odbiorców są skierowane, raczej nikogo nie powinno to dziwić. Tablet jest w przedsprzedaży i poznaliśmy jego cenę. 

Ja dobrze myślę, to pierwszy tablety Samsunga z ekranem o takich proporcjach. Przeważnie tablety z rodziny Galaxy mają panoramiczne ekrany, więc Galaxy Tab A już pod tym względem jest ciekawostką. Złośliwi napiszą, że Samsung odświeżył pierwszego iPada, a specyfikacja jest taka, jak w kilkuletnim, tanim tablecie. Poniekąd się z tym zgodzę, ale trzeba ugryźć temat też z drugiej strony. Galaxy Tab A z 9,7-calowym ekranem (jak i ten mniejszy, który prawdopodobnie nie będzie dostępny w Polsce) ma być w miarę tanim urządzeniem przeznaczonym do konsumpcji wszelkim treści multimedialnych, głównie skierowanym do osób, które nie wymagają wiele od tabletu.

Samsung Galaxy Tab A 9.7 / fot. Samsung
Samsung Galaxy Tab A 9.7 / fot. Samsung

 

Najwiażniejszą informacją jest to, że tablety Samsung Galaxy Tab A 9.7 pojawił się na polskim rynku w ofercie przedsprzedaży. Obecnie jest dostępny w sklepie X-KOM. Data dostawy nie jest jeszcze znana, ale przynajmniej wiemy, ile przyjdzie nam zapłacić za najnowszy tablet Samsunga. Ceny zaczynają się od 1249 złotych za wersję z WiFi. Wszystkie szczegóły dotyczące pozostałych wersji są poniżej.

  • Samsung Galaxy Tab A 9.7 SM-T550 WiFi (biały) – 1249,00 złotych
  • Samsung Galaxy Tab A 9.7 SM-T550 WiFi (czarny) – 1249,00 złotych
  • Samsung Galaxy Tab A 9.7 SM-T555 LTE (biały) – 1449,00 złotych
  • Samsung Galaxy Tab A 9.7 SM-T555 LTE (czarny) – 1449,00 złotych
Samsung Galaxy Tab A 9.7 / fot. Samsung
Samsung Galaxy Tab A 9.7 / fot. Samsung

 

Tablety mają 16 GB pamięci wewnętrznej, działają w oparciu o systemu Android Lollipop, ale różnią się od siebie zastosowanym procesorem i ilością pamięci RAM. Wersja podstawowa ma układ Snapdragon S4 i 1,5 GB RAM, a ta z droższa z LTE została wyposażona w Snapdragona 410 i 2 GB pamięci operacyjnej. Tablet zaskakuje proporcjami ekranu 4:3, ale trochę pogrąża się rozdzielczością 1024 x 768 pikseli. Widocznie tak musiało być, bo jak wiadomo, im lepsza matryca tym droższy sprzęt. Jest też całkiem pojemna bateria 6000 mAh, 5-megapikselowy aparat z tyłu i Office 365 Personal w zestawie. Warto też zwrócić uwagę, że tablet ma specjalne otwory na mocowanie etui, podobnie jak tablety z serii Galaxy Tab S.

Samsung Galaxy Tab A 9.7 / fot. Samsung
Samsung Galaxy Tab A 9.7 / fot. Samsung

 

źródło: X-KOM przez tabletmaniak