No to mamy niezłe Fatality. Debiut gry Mortal Kombat X, w którą póki co nie zagramy (Aktualizacja: Już można pobrać!)

11

Poza świetnym zestawieniem TOP 5, które jest w rękach Bartka i kilkoma newsami nic tam się nie dzieje i świetnie zdajemy sobie z tego sprawę. Dział z aplikacjami na naszej stronie trochę świeci pustkami, ale postaramy się to zmienić. Na pierwszy ogień idzie premiera mocno wyczekiwanej gry Mortal Kombat X. Pojawiła się już na urządzeniach z iOS, a teraz przyszedł czas na Androida. No właśnie, ale nie do końca.

Z braku czasu w mniejszym stopniu mogę sobie pozwolić na kilka chwil elektronicznej rozrywki, ale nie zmienia to faktu, że Mortal Kombat X jest jedną z tych gier, na które czekałem. Miałem okazję już sprawdzić jak najnowsza produkcja ze Scorpionem w roli głównej radzi sobie w wersji pecetowej i odliczałem dni aż mobilna odsłona Mortala trafi na Androida. No i się doczekałem, ale jest to połączone ze sporym rozczarowaniem. Dlaczego?

Powód jest prosty – gry nie można pobrać w Polsce, bo ma ograniczenia regionalne. Co gorsze, nie ma konkretnej informacji czy i kiedy to się zmieni. Gra nie jest zgodna ze wszystkimi urządzeniami z Androidem, a do jej prawidłowego działania potrzebujemy minimum 1 GB RAM, Androida 4.0 Ice Cream Sandwich i 1,5 GB wolnej przestrzeni w pamięci urządzenia. Nie o takiej premierze myślałem.

Mortal Kombat X to typowa bijatyka dla androidowych urządzeń z ekranami dotykowymi. Ma świetną oprawę graficzną (co widać po wersji na iOS) i styl sterowania podobny do tego z innej produkcji od Warner Bros, czyli Injustice: Gods Among Us. Gra jest dostępna za darmo, choć w jej wnętrzu zostały zaszyte mikro-płatności, których wartość może sięgnąć nawet kilkaset złotych. Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych dni wszelkie limity zostaną zdjęte i będę mógł sprawdzić jak nowy Mortal radzi sobie na moim smartfonie.

Aktualizacja:

Nie wiem dokładnie kiedy ta zmiana nastapiła, ale sprawdzając dzisiaj grę w Google Play zauważyłem, że można już ją pobrać w Polsce. Warto połączyć się z WiFi, bo paczka waży aż 1,56 GB. Bezpośredni link jest w źródle.

źródło: Google Play