Wsparcie producenta w kwestii aktualizacji swoich urządzeń jest bardzo ważne. Zapewne każdy kto zdecydował się na zakup smartfonu z rodziny Galaxy A, zastanawia się, kiedy pojawi się dla nich Lollipop. Smartfony zadebiutowały z KitKatem i lekko odświeżoną nakładką TouchWiz, ale w czasach, gdy to właśnie Lollipop jest na topie, tego systemu najbardziej pragną użytkownicy. No i jest dobra wiadomość, bo Samsung rozpoczął proces aktualizacji najtańszego modelu Galaxy A3. 

Galaxy A3 to najtańszy przedstawiciel nowej serii smartfonów Samsunga, która obecnie składa się z trzech – wspomnianego modelu Galaxy A3, trochę większego Galaxy A5 i najmocniejszego Galaxy A7. Smartfony pojawiły się w październiku ubiegłego roku, a do polskich sklepów trafiły w drugiej połowie stycznia. Seria Galaxy A to smartfony pozycjonowane w średniej półce, ale wyróżniające się wysokim wykonaniem, bo ich obudowa została wykonana z aluminium. W standardzie był całkiem sprawie działający KitKat, ale już teraz doszły do nas słuchy, że Samsung przygotował dla Galaxy A3 aktualizację do Lollipopa.

Android 5.0.2 Lollipop pojawił się w Rosji i jest przeznaczony dla Samsunga Galaxy A3 oznaczonego jako SM-A300F. Po aktualizacji smartfon pod względem oprogramowania bardzo przypomina to, co mamy w Galaxy S5 czy innych smartfonach Samsunga, które ostatnio otrzymały Lollipopa. W systemie można zauważyć więcej Material Design, przebudowano belkę powiadomień i odmieniono wygląd kilku systemowych aplikacji. Póki co nie znajdziemy żadnych nowości, które Samsung wprowadził razem z Galaxy S6 czy Galaxy S6 Edge. Na to przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Mam nadzieję, że Lollipop już niebawem pojawi się w polskim kanale aktualizacji i będzie dostępny nie tylko dla Galaxy A3, ale też lepszego modelu Galaxy A5. Czekamy.

źródło: SamMobile

8 KOMENTARZE

  1. Dziś mój A3 dostał 5.0.2 w formie OTA (update przez WiFi). Zabieram się za testowanie – na pierwszy rzut oka jest OK.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj