Niedługo po tym jak Asus zaprezentował ZenFone 2, pierwszy smartfon z 4 GB pamięcią RAM oraz po tym jak firma Xiaomi wprowadziła Mi Note Pro również z 4 GB RAM teraz przyszła pora na chińskie Lenovo. Zaprezentowali oni smartfon, który podobnie jak wymienione przed chwilą smartfony także oferuje 4 GB RAM.

Najnowsze dziecko od Chińczyków nosi nazwę K80 i ma być bezpośrednim konkurentem dla Asusa ZenFhone 2, nie tylko dlatego, że posiada 4 GB RAM, ale również dlatego, że jego cena i funkcje są podobne do tych jakie daje właśnie smartfon od Asusa.

Lenovo K80 pracuje w oparciu o Androida 5.0 Lollipop i charakteryzuje się 5,5-calowym wyświetlaczem w rozdzielczości Full HD. Centrum dowodzenia zapewnia 64-bitowy procesor Intel Atom o maksymalnym taktowaniu zegara do 1,8 GHz. Miejsce na pliki dla użytkownika to 64 GB pamięci wbudowanej, natomiast zdjęcia wykona główny aparat 13 Mpix w raz z optyczną stabilizacją obrazu. Energii zaś dostarczy pojemna bateria o wielkości 4000 mAh. Mało wymagający procesor oraz rozdzielczość FHD nie powinna zbyt dużo obciążać akumulatora i powinniśmy spodziewać się znakomitych rezultatów jeśli chodzi o działanie na jednym ładowaniu. Smartfon posiada też moduł LTE.

Lenovo  K80
Lenovo K80 / fot. CNMO

 

Obudowa w Lenovo K80 jest dosyć smukła, bo ma 8,5 mm grubości, a dostępna będzie w kolorze czarnym, srebrnym i czerwonym. Smartfon najpierw będzie dostępny w Chinach gdzie kosztować ma 1799 CNY (około 1070 zł). Firma Lenovo planuje też wydanie drugiej wersji z 2 GB RAM i 32 GB pamięcią wewnętrzną w cenie 1,499 CNY (około 885 zł). Niestety nie wiemy, czy Lenovo zamierza podbić tym smartfonem inne rynki w tym Polski. Jeśli się dowiemy to Was o tym poinformujemy.

Lenovo  K80
Lenovo K80 / fot. CNMO

 

źródło: CNMO przez PhoneArena