W sieci pojawiły się nowe doniesienia na temat przyszłej wersji Google Glass. Jak wiemy do tej pory, program Google Glass Explorer został zamknięty. W styczniu bieżącego roku Google argumentowało decyzje zamknięcia programu pracą nad nową, ulepszoną wersją.

Najnowsze doniesienia pochodzą od dyrektora generalnego Luxottica – firmy produkującej okulary i właściciela popularnej marki Ray-Ban. Firma zapewnia, że zeszłoroczna współpraca dotycząca dostawy oprawek do inteligentnych okularów trwa nadal i niebawem możemy się spodziewać nowej wersji okularów. Google nadal nabiera wody w usta i wstrzymuje się od jakichkolwiek spekulacji.

Obecnie możemy być przekonani tylko jednego. Jeśli Google chce rozpowszechnić swoje inteligentne okulary musi przygotować nową wersje. Obecna wersja dysponuje między innymi zbyt małą mocą obliczeniową oraz baterią o zbyt małej pojemności. Obecni posiadacze są już pewni, że dysponują dopiero wersją beta finalnego produktu.

Google nie śpieszy się się z wprowadzeniem okularów na rynek – powoli, lecz systematycznie szuka potencjalnych partnerów w biznesie. Ostatnim dużym newsem w „Glassowym” świecie była chęć współpracy Intela w projekcie Google Glass. Procesor umieszczony w okularach nie był najnowszy, już w momencie debiutu. Kto jak kto, ale Intel ma ogromne doświadczenie w tej dziedzinie. Współpraca z Luxottica będzie równie ważna pomimo tego, że nie dotyczy kwestii technicznych urządzenia. Zapewnienie szerokiej gamy oprawek i innych akcesoriów ociepli wizerunek projektu dla sporej liczby potencjalnych użytkowników oraz obecnych przeciwników projektu.

Prezentacji nowej wersji mamy spodziewać się „niebawem”, cokolwiek to według Luxottica brzmi. Jest duża szansa, że może to się stać podczas tegorocznej konferencji Google I/O 2015, gdzie gigant z Mountain View co roku prezentuje swoje innowacje na najbliższy rok. Będziemy śledzić sprawę i informować Was o nowych wiadomościach.

źródło zdjęcia: Google
źródło: WSJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj