Głównym bohaterem konferencji, która niespełna dwa tygodnie temu odbyła się w Londynie był najnowszy, topowy model firmy Huawei, ale swoje pięć minut na scenie miał też Huawei P8 Max z 6,8-calowym ekranem. To jednak nie wszystko, bo firma potwierdziła też smartfon P8 Lite, choć nie w blasku fleszy na konferencji. Dzisiaj będzie właśnie o tym ostatnim, bo trafił do pierwszych ofert przedsprzedażowych.

Huawei P8 Lite to jak sama nazwa wskazuje mniejszy wariant flagowego smartfonu chińskiego producenta. Oznaczenie modelu zdradza poniekąd to, co znajduje się w środku, ale w tym przypadku dopisek Lite wcale go nie przekreśla. Wiele osób zastanawiało się, ile przyjdzie zapłacić za uproszczoną wersję flagowca. Jak to zazwyczaj bywa, nie dowiedzieliśmy się tego z informacji prasowej, ale na ratunek przychodzi oferta przedsprzedaży z niemieckiego Saturna.

Według sklepu na Huawei P8 Lite trzeba przeznaczyć 249 euro (ok. 1000 złotych), co stanowi całkiem atrakcyjną wycenę. Patrząc jeszcze na parametry na pewno nie będą to zmarnowane pieniądze, bo dostajemy smartfon z 5-calowym ekranem HD, układem Kirin 620 z ośmioma rdzeniami i 2-gigabajtową pamięcią RAM. Do tego dochodzi jeszcze Android Lollipop z najnowszą nakładką od Huawei, 13-megapikselowy aparat i wysokiej jakości wykonanie. Wysyłka ma być realizowana od 15 maja, a sam smartfon będzie dostępny w kolorze białym i czarnym.

Ok, to teraz pokażcie mi równie dobry smartfon w tej cenie.

Przedsprzedaż Huawei P8 Lite / fot. Saturn.de
Przedsprzedaż Huawei P8 Lite / fot. Saturn.de

 

źródło: Saturn przez gsmArena