Samsung Galaxy Alpha to pierwszy smartfon, który zapoczątkował znaną obecnie serię A. Smartfon, który wyglądem wyróżnia się na tle innych smartfonów od Koreańczyków. Niestety nie zawsze opłaca się być pierwszym, jeśli spojrzymy na aktualizacje do najnowszego Androida. Jak wiemy Galaxy A3, który zadebiutował po Galaxy Alpha, dostał jakiś czas temu Androida 5.0. Dzisiaj wreszcie przyszła pora na Galaxy Alpha.

Poniedziałek nie zawsze musi być najgorszym dniem tygodnia. Dla użytkowników Samsunga Galaxy Alpha ten dzień raczej będzie zaliczał się do tych udanych po informacji, że ich urządzenie za momencik dostanie najnowsze oprogramowanie. Tak jak już wspomniałem, aktualizacja dla Galaxy Alpha pojawiła się dzisiaj, ale jak na razie jest ona dostępna w Korei Południowej. Polscy Galaxy „Alphaowicze” będą musieli się jeszcze uzbroić w cierpliwość, ponieważ, jak to zawsze bywa, update jest udostępniany nie od razu, a regionami. Aktualizacja dotyczy modelu o znaczeniu SM-G850.

Oprogramowanie Android 5.0.2 w Korei zostało udostępnione za pomocą OTA oraz programu Samsung Kies. Galaxy Alpha dostał taką samą wersję, co Galaxy Note 4 i Galaxy S5, tak więc nie ma co liczyć na wersję jaką znajdziemy w najnowszych flagowcach Galaxy S6 i S6 edge, gdzie interfejs użytkownika uległ istotnym zmianom. Niestety na tę wersję chyba nie mogą liczyć ani użytkownicy Galaxy Note 4, ani Galaxy S5 i innych popularnych modeli.

Samsung Galaxy Alpha / fot. galaktyczny.pl
Samsung Galaxy Alpha / fot. galaktyczny.pl

 

Android 5.0.2 Lollipop wnosi podobne zmiany jak w przypadku wcześniejszych aktualizacji do Lollipopa, czyli Alpha otrzyma lepszą wydajność, przyjaźniejszą kontrolę nad powiadomieniami oraz zwiększy czas pracy na baterii, choć tutaj może być różnie.

Update jest dostępny tylko w Korei Południowej i na tę chwilę nie mamy informacji kiedy zawita do Polski. Przypuszczamy, że nastąpi to wciągu najbliższych tygodni. Oczywiście jeśli się pojawi, to Wy jako pierwsi się o tym dowiecie.

źródło: SamMobile