Flagowy model HTC pracuje pod kontrolą systemu Android Lollipop, który został wzbogacony o najnowszą wersją nakładki Sense. Producent trzyma się swojej dobrze znanej stylistyki, zarówno w kwestii obudowy jak i oprogramowania, ale nie oznacza to, że nie znajdziemy żadnych zmian. Zmiany w systemie są, a tą najważniejszą jest możliwość automatycznego dostosowania interfejsu w zależności od preferencji i loklizacji użytkownika. To samo pojawi się w HTC One M8, ale jeszcze trochę musimy poczekać. 

W styczniu HTC One M8 został zaktualizowany do Androida 5.0 Lollipop, ale wygląd ana to, że to nie ostatnia wersja systemu jaka trafi do jego pamięci. Brytyjski oddział firmy HTC potwierdził, że wcześniejszy topowy model Tajwańczyków otrzyma najnowszą odsłonę nakładki Sense 7, taką jaką znamy z HTC One M9. Trzeba jednak jeszcze uzbroić się w trochę cierpliwości, bo aktualizacja ruszy dopiero w sierpniu tego roku.

Oprócz wspomnianej wyżej opcji dostosowania interfejsu pod użytkownika, pojawi się też odświeżony BlinkFeed, liczne usprawnienia, które wpłyną na stabilność i szybkość działania systemu, nowe widgety, a także możliwość zmiany układu aplikacji. Zapewne w pierwszej kolejności aktualizacja trafi na egzemplarze pochodzące z oficjalnej dystrybucji. Ktoś ma HTC One M8 i czeka na nowy Sense?

źródło: Twitter przez gsmArena