W dzisiejszych czasach smartfon to narzędzie, bez którego większość ludzkiej populacji nie może wyobrazić sobie funkcjonowania. Tak zaawansowana technologia w małym urządzonku ułatwia nam po prostu wykonywanie codziennych czynności. Prosty przykład – płatności mobilne. Nie musimy specjalnie iść do bankomatu po pieniądze, aby potem móc zapłacić w sklepie za towar. Wystarczy, że mamy przy sobie smartfon, który ma możliwość wykonać taką operację. Z pewnością takie rozwiązanie zaoszczędzi nam czas, który obecnie jest bardzo cenny.

Niektóre smartfony mają również w środku umieszczony skaner odcisków palców. Ta technologia całkiem niedawno zawitała do mobilnych urządzeń, ale już teraz cieszy się sporą popularnością. Zapewne wiecie co taki skaner oferuje. A co jeśli pójdziemy jeszcze dalej i w przyszłych smartfonach pojawi się skaner tęczówki oka? Na łamach Galaktycznego pisaliśmy już o takim rozwiązaniu jakie miało pojawić się w Galaxy Note 4, co ostatecznie okazało się nieprawdą. Ale nic straconego. Wygląda na to, że firma Vivo wraz z zaprezentowaniem X5 Pro pokaże nam pierwszy smartfon, który będzie wstanie rozpoznać naszą siatkówkę.

Zapowiedź Vivo X5 Pro w postaci zdjęcia pojawiło się na stronie weibo.com. Technologia jaką posiadać będzie X5 Pro będzie bardziej bezpieczna niż pozostałe metody uwierzytelniania, ponieważ czujnik nie będzie kopiował „danych” naszego oka – twierdzi Vivo. Pewnie będziemy mogli odblokować smartfon dzięki swojemu oku, co jest dużym prawdopodobieństwem. Można też przypuszczać, że będzie wstanie też zabezpieczyć konkretne aplikacje – podobnie jak w przypadku skanera odcisków. Obecnie tylko tyle wiadomo. Na więcej informacji musimy poczekać. Krążą plotki, że premiera X5 Pro planowana jest na 7 maja tego roku. Jeśli to prawda, to już za tydzień dowiemy się więcej szczegółów.

Vivo X5 Pro - teases
Vivo X5 Pro – teases / fot. weibo

 

Jeśli chodzi o specyfikacje to ma ona być ze średniej półki, obudowa wykonana całkowicie z metalu, a szkło na ekranie ma być zakrzywione (2.5D). X5 Pro będzie wyposażony w baterię 3500 mAh, złącze USB typu C oraz co ciekawe przedni aparat ma wykonywać zdjęcia w rozdzielczości 32 Mpix. Tutaj trzeba mieć na uwadze, że to oprogramowanie odegra tutaj kluczową rolę, a niekoniecznie zostanie wpakowany 32 Mpix aparat. No chyba, że będzie to obracany, co zdjęcie temu zaprzecza. Mówi się też, że urządzenie dostanie Snapdragona 615.

Zapowiada się bardzo ciekawie. Jeśli informacje się potwierdzą to będziemy mieli pierwszy smartfon wykorzystujący tą innowacyjną technologię. Miejmy tylko nadzieję, że Vivo podejdzie do tego bardzo poważnie i dopracuje wszystko od strony oprogramowania, tak, aby można było z tej technologii korzystać na co dzień i żeby nie stała się tylko bajerem.

źródło zdjęcia głównego: Vivo

źródło: weibo przez GSMArena