Sony chwali się nowościami, które wkrótce wdroży w smartfonach Xperia Z2 i Xperia Z3

1
fot. Google

Po dość długim oczekiwaniu na aktualizację softu do Androida Lollipop, wiele wskazuje na to, że Sony nabrało wiatru w żagle. W krajach Skandynawskich dostępna jest już nowa wersja systemu, w której wrócił pożądany przez wielu przycisk zamykania wszystkich aplikacji jednocześnie, dodatkowo Japończycy wydali oficjalny komunikat o nowinkach, które przyniesie najbliższa aktualizacja.

Pośród najważniejszych nowości, które w swoim komunikacie wypunktowało Sony, warto zwrócić uwagę na następujące udogodnienia:

  • Na pasku powiadomień będzie pojawiał się odpowiedni komunikat, gdy urządzenie będzie znajdowało się poza zasięgiem operatora
  • Wraca – wspomniany już wcześniej – przycisk „Zamknij wszystkie”
  • Dodano wsparcie dla nowych aplikacji typu Active Sync, które będą mogły prezentować swoje powiadomienia na ekranie blokady
  • Poprawki związane z funkcjonowaniem diody LED w różnych trybach

Sony obiecuje też poprawki w zakresie przemieszczania się po pamięci ROM oraz karcie microSD, można domniemywać, że kolejnym ułatwieniom poddane zostaną tryby przenoszenia aplikacji na kartę pamięci.

Na zakończenie, pozytywny wątek: Japończycy kończą komunikat słowami: dajcie nam znać w komentarzach, czy dostaliście już aktualizację. A to dość jednoznacznie oznacza, że dystrybucja globalna softu ruszy lada moment bądź już wystartowała. Dzieje się.

źródło: SonyMobile (talk)