Huawei P8 i Huawei P8 Lite pozytywnie zaskakują cenami

3
fot. Huawei

Huawei P8 mógłby być moim przyszłym smartfonem, a bardzo rzadko przychodzi myśl, że jakieś urządzenie mogłoby zastąpić mojego prywatnego Note’a 4. Do takiego wniosku doszedłem po światowej premierze flagowca Chińczyków, ale też przez fakt, że widzę, jak zmienia się sytuacja na rynku smartfonów i to, że producenci z Państwa Środka jak chociażby właśnie Huawei coraz bardziej liczą się na świecie. Huawei P8 jak i jego mniejszy brat zostały wycenione na polskim rynku i powiem Wam, że jest dobrze, nawet bardzo. 

Jak dobrze pamiętacie, poprzedni flagowy model Huawei, czyli Ascend P7 trafił do Polski w cenie 1699 złotych. Od razu po premierze jego następcy było wiadomo, że Huawei P8 będzie droższy, a to wszystko za sprawą lepszych podzespołów, świetnych rozwiązań fotograficznych, ale też mocniejszej pozycji marki na rynku. Jak wiadomo, za rozwiązania trzeba płacić i nikogo wyższa kwota nie powinna dziwić. Ale mimo tego, że cena jest wyższa uważam ją za bardzo atracyjną, bo przecież jest o około 1000 złotych mniejsza w porównaniu do innych flagowców jak Galaxy S6, HTC One M9 czy iPhone 6. Dla mnie właśnie pod tym względem wygrywa propozycja z Chin.

Ok, ale teraz cena. Huawei P8 kupimy w Polsce za 2099 złotych, a jego mniejszy wariant Huawei P8 Lite za 1049 złotych. Podoba Wam się? Bo mnie bardzo, szczególnie spoglądając na wersję Lite, która ma 2 GB RAM i ośmiordzeniowy procesor. Informacje pochodzą ze sklepu Redcoon, gdzie pojawiły się obydwa modele, ale nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone przez producenta. Myślę jednak, że na pewno nie będą wyższe. Oba smartfony Huawei są dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych, a realizacja zamówień nastąpi dopiero za około 30 dni, bo oficjalna premiera smartfonów w Polsce ma odbyć się pod koniec maja.

Ceny Huawei P8 i Huawei P8 Lite / fot. Redcoon
Ceny Huawei P8 i Huawei P8 Lite / fot. Redcoon

 

źródło: Redcoon przez ŚwiatAndroid