Nie tak dawno firma Google prezentowała nam najnowszą wersję systemu androida oznaczoną literą ” L ” potocznie zwaną jako Lollipop a już dziś wiemy, że w niedługim czasie zawita świeży powiew systemu. Pod koniec maja podczas konferencji konferencji I/O dowiemy się z całą pewnością o jaką świeżość będzie chodzić.

Jak podaję nam portal PhoneArena wiemy, że ta nowość będzie miała nową literkę i tym razem będzie to M. Firma Google już nas przyzwyczaiła do tego, że poprzednie wersje zazwyczaj kojarzyły się z czymś słodkim – KitKat (popularny baton czekoladowy), Lollopop (lizak) czy starsze wersje jak Honeycomb(plaster miodu) czy Jelly Bean (słodkie fasolki). Czy tym razem będzie podobnie? Z nieoficjalnych informacji wynika, że nowa wersja systemu miałaby się nazywać Muffin albo Marshmallow co również znaczyłoby „słodki system” dla wszystkich klientów.

Osobiście najbardziej jestem ciekaw całej konferencji, a właściwe tego co dowiemy się o tym najnowszym androidzie. Konferencja zatytułowana Android at Work odbędzie się 28-29 maja i rozwieję nam wszystkie wątpliwości, a przypomnę, że po ostatnich wersjach Lollipopa jest ich trochę. Pewnie znany jest Wam problem z pamięcią RAM w „lizakowej” wersji systemu, która niestety występuję nawet w najnowszych flagowcach, gdzie dobrym przykładem jest chociażby Samsung Galaxy S6 i S6 Edge.

Android M / fot. PhoneArena
Android M / fot. PhoneArena

 

O najnowszej wersji systemu niestety nie wiadomo zbyt wiele oprócz tego co napisałem wyżej. Zastanawiać może hasło czy też tytuł konferencji „Android w Pracy”, jak pamiętamy wielu producentów skrywa w swoich nazwach konferencji wiele ciekawych informacji. Czy myślicie, że najnowszy system będzie bardziej przyjazny do codziennej pracy czy też będzie to po prostu zwykła poprawka poprzedniego lollipopa? Z całą pewnością spora część klientów liczy na wsparcie w zakresie rozwiązania problemów z RAM i wydajnością baterii.

Podzielę się z Wami również moim drobnym spostrzeżeniem. Od daty premiery Lollipopa nie minął jeszcze rok (premiera była w czerwcu 2014 r.), a już Google chcę pokazywać kolejny system? Tylko niespełna 10% klientów korzysta dziś z lollipopa a już pojawiłaby się kolejna wersja systemu. Bardzo możliwe, że M to tylko nazwa wersji pokazowej, którą Google właśnie pod koniec maja po raz pierwszy pokaże. Czy nie wydaję się Wam, że Google albo też operatorzy czy sami producenci (bo wszyscy są w to „uwikłani”) za wolno udostępniają nam klientom aktualizację? Według mnie tak. Teraz pozostaje nam tylko czekać na wieści o najnowszym Androidzie M.

źródło: Google, PhoneArena