Kiedy firma Google informuje o zakończeniu sprzedaży swoich tabletów z serii Nexus 7, inny producent prezentuje swój najnowszy tablet. Tym producentem jest jedna z chińskich firm, a dokładnie Huawei, która pokazała następcę zeszłorocznego MediaPad M1 w postaci 8-calowego tabletu jakim jest MediaPad M2. Kiedy i gdzie się pojawi oraz czym może zachęcić klientów do kupna?

Po pierwsze wyglądem. Huawei MediaPad M2 na zdjęciach opublikowanych na Tech Gadgetsz prezentuje się całkiem dobrze. W szczególności „plecki” wyglądają zachęcająco, bo są wykonane z aluminium, ale przód M2 już do udanych nie należy. Jest to moje zdanie i oczywiście możecie się z nim nie zgadzać. Pewnie znajdą się też takie osoby, którym taki design będzie odpowiadać. Dla mnie duże ramki nie przemawiają i to one są główną przyczyną mojej niechęci do przedniego panelu w M2.

Huawei MediaPad M2
Huawei MediaPad M2 / fot. TechGadgetsz

 

Po drugie parametrami technicznymi. W tym akapicie skupię się właśnie na przedstawieniu Wam specyfikacji, która jest bardziej niż przyzwoita. W MediaPad M2 znajdziemy 8-calowy wyświetlacz IPS w rozdzielczości nieco wyżej niż Full HD (1920 x 1200 pikseli), ośmiordzeniowy procesor HiSilicon Kirin 930 o taktowaniu 2 GHz, 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci flash, którą będziemy mogli rozszerzyć do 32 GB pamięci. Są też dwa aparaty – główny z 8-megapikselową matrycą oraz ten 2 Mpix z przodu i bateria o pojemności 4800 mAh. Dodatkowo M2 został wyposażony w moduł LTE, Wi-Fi 802.11 we wszystkich standardach łącznie z ac, microUSB z funkcją USB OTG, NFC oraz Bluetooth 4.0. Co więcej, tablet MediaPad M2 wyposażony został w kilka czujników, w tym czujnik zbliżeniowy, grawitacyjny, światła i akcelerometr. Całość pracować będzie w oparciu o Androida 5.0 Lollipop wraz z nakładką EMUI 3.0 UI.

Huawei MediaPad M2
Huawei MediaPad M2 / fot. TechGadgetsz

 

Grubość Huawei MediaPad M2 wynosi 7,8 mm, a waga 310 gramów. Tablet dostępny będzie w kolorze srebrnym w cenie 349 euro, czyli około 1420 złotych i w pierwszej kolejności trafi na rynek francuski, jeszcze w tym miesiącu. Do innych krajów ma zawitać w kolejnym miesiącu, ale niestety nie wiadomo konkretnie do jakich.

źródło: TechGadgets przez PhoneArena