Wczoraj do sieci trafiło pierwsze zdjęcie prasowe najnowszego tabletu Samsung Galaxy Tab S2 z 9,7-calowym ekranem. Zapowiada się mocna bestia z wydajnym Exynosem i 3 GB pamięci RAM, choć dla niektórych zaskoczeniem może okazać się ekran o „telewizyjnych” proporcjach. Dzisiaj możemy ponownie spojrzeć na tytułowy tablet, ale tym razem od tyłu. 

Kiedy widzimy takie grafiki jak w tym wpisie, to możemy być pewni, że premiera tabletów zbliża się wielkimi krokami. Zastanawia mnie tylko czy premierze będzie towarzyszyć jakieś większe wydarzenie, czy trafią do sprzedaży po cichu jak to miało miejsce z tabletem Galaxy Tab A. choć szczegółowa specyfikacja nie jest jeszcze znana, to możemy zobaczyć jak tablet wygląda, tym razem skupiając się na tylnej obudowie.

Po otworach, które służą do przymocowania etui widać, że tablet ma coś współnego z tabletami Galaxy Tab S, ale nie trudno też zauważyć, że swoim designem nawiązuje do flagowych smartfonów Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge czy serii Galaxy A. I dobrze. Jestem też coraz bardziej pewny, że ramka jest wykonana z aluminium, ale obstawiałbym też, że z tego samego materiału jest stworzona cała tylna obudowa i wygląda podobnie jak w Galaxy A3 czy A5. Widać, że tablet posiada dwa głośniki na dolnej krawędzi, ale najbardziej cieszy mnie fakt, że na jednym boku znalazło się gniazdo microUSB i mini jack na słuchawki.

Galaxy Tab S2 9.7 / fot. OnLeaks
Galaxy Tab S2 9.7 / fot. OnLeaks

 

Galaxy Tab S2 9.7 ma być najsmuklejszym tabletem w historii, bo jego grubość według doniesień ma wynosić tylko 5,9 mm. Choć nie jestem zwolennikiem urządzeń o „ajpadowych” proporcjach to czekam na kolejne informacje o nowym Tabie od Samsunga.

źródło: NWE przez gsmArena