Galaxy S6 w pancernej obudowie i ze sporo większą baterią. Oto Samsung Galaxy S6 Active

1

Kolejny ciekawy przeciek o nowym urządzeniu Samsunga. Ostatnio pisaliśmy o 9,7-calowym tablecie Galaxy Tab S2, a tym razem w centrum uwagi jest wzmocniona odsłona Samsunga Galaxy S6. Galaxy S6 Active pojawił się na zdjęciach i wygląda jak mały… czołg. 

Od kilku generacji smartfonów Samsunga z linii Galaxy S mamy też do czynienia z ich wzmocnionymi wersjami. Mam tu na myśli modele Active, które pjak dobrze pamiętam, pojawiają się od czasu Galaxy S4. Przeważnie specyfikacja w większości zostaje taka sama, ale smartfon posiada wzmocnioną konstrukcję, fizyczne przyciski pod ekranem i normę, zapewniającą odporność na wodę i pył. Dzisiaj możemy zobaczyć jak wygląda najnowszy przedstawiciel „pancernych” flagowców Samsunga.

Galaxy S6 Active / fot. gsmArena
Galaxy S6 Active / fot. gsmArena

 

To nie pierwsze informacje o Galaxy S6 Active. Na początku kwietnia pisaliśmy o tym, że smartfon pozytywnie przeszedł certyfikację Bluetooth przez co do sieci przedostały się też niektóre dane ze specyfikacji. Zazwyczaj największe zmiany widać w wyglądzie (w porównaniu do standardowej wersji), ale w przypadku Galaxy S6 Active zostanie zamontowana sporo większa bateria o pojemności 3500 mAh. Spoglądając na obudowę można też zauważyć inne miejsce głośnika, który z krawędzi został przeniesiony na tył. Z tyłu widnieje też logo amerykańskiej sieci AT&T, co jednoznacznie świadczy o tym, że smartfon (przynajmniej początkowo) będzie dostępny tylko u tego operatora.

Pozostała specyfikacja nie ulegnie zmianie i poza nieco większymi wymiarami, w środku znajdziemy najnowszego Exynosa z 3 GB pamięci RAM, 16-megapikselowy aparat z tyłu, a obraz będziemy oglądać na 5,1-calowym ekranie QHD i co ważne wykonanego w technologii Super AMOLED. Oficjalna data premiery nie została jeszcze ujawniona.

źródło: gsmArena