LG G4 to jeden z ciekawszych flagowców tego roku, głównie ze względu na nietypowe podejście do obudowy, która w jednej z wersji została pokryta skórą czy zaawansowany aparat z bardzo jasnym jak na smartfony obiektywem. Światowa premiera miała miejsce ponad dwa tygodnie temu, ale nie musieliśmy długo czekać, aż smartfon pojawi się w Polsce. 

Już po premierze LG G4 zawzięcie spekulowano o tym, ile będzie kosztował w Europie czy w samej Polsce. Pierwsze wyceny nie były zbyt optymistyczne, bo 700 euro (jak np. było w Niemczech) dawało kwotę na poziomie 2800 złotych, która choć była niższa niż za flagowca Samsunga, to i tak nadal dosyć wysoka. Na szczęście jest trochę taniej niż zakładano.

LG G4 pojawił się w przedsprzedaży w Polsce, a jego sugerowana cena w detalu została ustalona na 2599 złotych. Póki co w ofercie jest dostępna jedna wersja, ta ze skórzanym tyłem w kolorze brązowym, czerwonym lub czarnym i z 32-gigabajtową pamięcią wewnętrzną. Obecnie smartfon można znaleźć przede wszystkim w Komputroniku czy Karen. Szkoda, że LG nie dorzuca nic do smartfonu w ramach oferty przedpremierowej, jak to uczynił chociażby Huawei ze swoim modelem P8. Nie ma jeszcze potwierdzonej konkretnej daty dostawy, ale z informacji jakie udało mi się uzyskać od Komputronika wynika, że pierwsza „dostawa jest przewidziana na początek czerwca”.

LG G4 / fot. Komputronik
LG G4 / fot. Komputronik

 

źródło: Ceneo przez gsmManiaK