Są użytkownicy, którzy nie wymagają od swojego smartfonu dobrego aparatu, wydajności czy wyświetlacza. Dla nich najważniejszym elementem w smartfonie jest bateria i jak najdłuższy czas pracy zdala od prądu. Firma Bluboo wyszła na przeciw takim osobom, wydając smartfon Bluboo X550. Już jutro nowy smartfon z potężną baterią ujrzy światło dzienne i będzie mógł go kupić prawie każdy.

Jak to na każdy post o nowym smartfonie lub tablecie przystało trzeba podać specyfikację urządzenia. Bluboo X550 będzie wyposażony w wyświetlacz 5,5″ o rozdzielczości Hd, czyli 1280 x 720 pikseli. Sercem urządzenia będzie 4-rdzeniowy, 64-bitowy procesor MediaTek MTK6735, który dostał wsparcie od 2-gigabajtowej pamięci RAM. Jest też 16 GB pamięci na dane użytkownika, 13-megapikselowy aparat z tyłu i 2 Mpix na froncie. Kluczowym parametrem tego urządzenia jest bateria o pojemności 5300 mAh, która powinna dać mu rekordowy czas pracy na jednym ładowaniu. Jak już się rozładuje, to powinien szybko się naładować za sprawą wsparcia dla szybkiego ładowania. Za jej wyprodukowanie odpowiada kalifornijski producent Amprius. Urządzenie pracuje pod kontrolą Androida w wersji 5.1 Lollipop.

Przez pewien czas urządzenie będziemy mogli zakupić w promocji. Od 19 maja do 4 czerwca będzie można je dostać w cenie 149,99 dolarów, od 5 czerwca do 4 lipca – 159,99 dolarów, natomiast od 5 lipca cena będzie wynosić 169,99 dolarów.

źródło: Bluboo przez PhoneArena