Niektórym pewnie może się to wydawać dziwne, że piszę o dostępności Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge, kiedy ich premiera na świecie odbyła się ponad dwa miesiące temu. Ale jak dobrze pamiętacie, nie wszystkie wersje kolorystyczne flagowców Samsunga trafiły od razu do sprzedaży. Powoli jednak to się zmienia, a my mamy kilka informacji, które mogą okazać się wartościowe dla wszystkich, który chcą „Szóstkę” w oryginalnym kolorze.

Sprawa dotyczy szmaragdowej wersji Galaxy S6 Edge, określanej jako Emerald Green i turkusowego Galaxy S6, który z kolei znany jest pod nazwą Blue Topaz. Te warianty kolorystyczne można uznać za pewnego rodzaju ekskluzywny produkt, a to wszystko za sprawą tego, że dopiero teraz na dobre pojawiają się w sprzedaży. Do tej pory obydwa smartfony były osiągalne w standardowych trzech kolorach jak biały, czarny i złoty, ale z doświadczenia wiem, że sporo osób czekało właśnie na te dwa dodatkowe kolory.

Galaxy S6 Blue Topaz i Galaxy S6 Edge Emerald Green / fot. Samsung
Galaxy S6 Blue Topaz i Galaxy S6 Edge Emerald Green / fot. Samsung

 

Samsung na swoim oficjalnym blogu poinformował, że nowe kolory są gotowe i pojawią się w sprzedaży. My jednak dowiedzieliśmy się nieco więcej, bo wiemy jak ta sytuacja wygląda na polskim rynku. Po kontakcie z jednym ze sklepów firmowych Samsunga uzyskaliśmy informacje, że turkusowy Galaxy S6 i szmaragdowy Galaxy S6 Edge trafią do sprzedaży w najbliższy piątek, czyli 22. maja, ale ten termin może jeszcze nieznacznie ulec zmianie. Warto tutaj zaznaczyć, że sprawa dotyczy wariantów z 32-gigabajtową pamięcią własną. Cena pozostaje niezmienna – 2999 złotych za Galaxy S6 i 3599 złotych za Galaxy S6 Edge.

źródło: Samsung Tomorrow, własne