Samsung Galaxy S5 mini jest mniejszą i zarazem słabszą wersją zeszłorocznego flagowca Galaxy S5. Mniejszy wariant „Es piątki” swoją premierę miał w pierwszy dzień lipca 2014 roku i do dziś pracuje w oparciu o Androida 4.4.2 KitKat. Ma się to zmienić, ponieważ już niedługo Galaxy S5 mini otrzyma aktualizację do wersji 5.0.1 Lollipop. Tak przynajmniej wynika z najnowszych informacji.

Co prawda taka informacja pojawiła się już w lutym za sprawą francuskiego oddziału Samsunga, ale dzisiaj mamy kolejne potwierdzenie, że Lollipop trafi do Samsunga Galaxy S5 mini. Tym razem aktualizację potwierdza duńska strona Samsunga, na której pojawił się Galaxy S5 mini wraz z innymi modelami. Tabela przedstawia smartfony z obecną wersję systemu i te, które mają zostać zaktualizowane do Lollipopa.

Zapewne wiecie co taka aktualizacja może przynieść, więc nie będę się tutaj jakość szczegółowo rozpisywał. Przypomnę tylko, że wraz z update’em użytkownicy będą mogli liczyć na system w stylu Material Design, powiadomienia na ekranie blokady, na ART, dzięki któremu aplikacje będą się szybciej otwierać, lepszą żywotność baterii, szybkie ustawienia, nowe menu oraz nowe aplikacje.

fot. SamsungDenmark

Mimo tego, że duńska strona Samsunga pokazuje, że Samsung Galaxy S5 mini jest w kolejce do otrzymania Lollipopa, to nadal nie wiemy kiedy dokładnie to się stanie. Sądzi się, że będą to okolice wakacji. Czerwiec? Lipiec? Oczywiście jeśli S5 mini dostanie Lollipopa, to dowiecie się o tym jako jedni z pierwszych.

źródło: SamsungDenmark przez GSMArena