Duże korporację produkujące smartfony słyną z tego, że po premierze flagowca po pewnym czasie wypuszczają kilka jego odmian. Nie inaczej jest w przypadku firmy LG, która zaprezentowała dwa nowe modele z serii G4. Chodzi o LG G4 Stylus oraz o LG G4c.

LG G4c to po prostu wersja mini flagowego G4. Producent nie zdecydował się na dodanie do nazwy urządzenia słówka „mini”, lecz literkę „c”. Jak wiadomo, wersje mini flagowych smartfonów wszystkich producentów (za wyjątkiem Sony) są tymi słabszymi rozwiązaniami.  Być może dlatego Koreańczycy nie zdecydowali się na takie nazewnictwo i poszli inną drogą. Pewnie ma to na celu troszkę zmylenie konsumentów. Ale to są tylko moje przypuszczenia.

Sam smartfon G4c został wyposażony w 5-calowy wyświetlacz IPS w rozdzielczości HD, co przełożyło się na 294 ppi oraz w czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 GHz (nie wiadomo jakiego producenta). Poza tym w G4c mamy 1 GB RAM, 8 GB pamięci flash ze slotem microSD, aparat główny 8 Mpix i przedni 5 Mpix, baterię 2540 mAh, moduł LTE oraz Androida 5.0 Lollipop. Nowy G4c będzie dostępny na całym świecie pod koniec tego miesiąca w trzech kolorach – szarym (Metallic Gray), białym (Ceramic White) i złotym (Shiny Gold).

LG G4c
LG G4c / fot. LG

 

Natomiast LG G4 Stylus to nic innego jak zaprezentowany niedawno w Korei G Stylus. Specyfikacja jest prawie taka sama, a różni się tylko mniejszą pojemnością pamięci RAM jeśli chodzi o G4 Stylus, w którym mamy 1 GB RAM (w G Stylus jest to 1,5 GB RAM) oraz tym, że będzie dostępny w dwóch wariantach – LTE i 3G (G Stylus tylko z LTE). W zależności od wersji mamy też inny procesor. W modelu z LTE jest to czterordzeniowy procesor 1,2 GHz, a w modelu z 3G mamy do czynienia z ośmiordzeniowym układem o taktowaniu 1,4 GHz. Tutaj też nie znamy jakiego producenta są to układy.

Od lewej: LG G4 Stylus, LG G4, LG G4c
Od lewej: LG G4 Stylus, LG G4, LG G4c / fot. LG

 

Reszta parametrów jest taka sama co w G Stylus, czyli 5,7-calowy ekran IPS w rozdzielczości HD (258 ppi), 8 GB flash z możliwością rozbudowy, aparat główny 13 Mpix w modelu LTE i 8 Mpix w modelu 3G, kamerkę 5 Mpix w obydwu przypadkach, baterię 3,000 mAh oraz Android 5.0 Lollipop. Nie zapomnijmy, że dla G4 Stylus jest też dedykowany rysik Stylus Pen. Smartfon dostępny będzie w dówch wersjach kolorystycznych – srebrnym (Metallic Silver) i białym (Floral White) i pojawi się w tym samym czasie co G4c.

źródło: LG przez PhoneArena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj