Zgodnie z oczekiwaniami, chińska firma Oppo ogłosiła dzisiaj w Pekinie dwa smartfony – Oppo R7 i Oppo R7 Plus. Jak sama nazwa tego drugiego wskazuje będzie on większym wariantem, ale nie jest to jedyna cecha, która odróżnia oba modele. Na wstępie warto zaznaczyć, że są to bardzo ładnie wyglądające urządzenia, a jeden z nich ma minimalne ramki wokół ekranu, przez co front prezentuje się świetnie.

Tym lepiej wyglądającym smartfonem jest większa wersja, czyli Oppo R7 Plus, który według mnie prezentuje się lepiej niż Oppo R7 z 5-calowym ekranem. Jak możecie zobaczyć na zdjęciach, boczne ramki okalające ekran są bardzo cienkie. To samo można powiedzieć o ramce nad ekranem. Niestety nie mogło być tak pięknie, ponieważ dolna ramka jest nieco większa od tej górnej, tak aby zmieściło się tam logo producenta. Na pewno Chińczycy byliby w stanie ją zmniejszyć bez pozbywania się loga albo jeszcze lepiej, pozbyć się swojego napisu rozpoznawczego (przecież jest z tyłu). Skoro jesteśmy już przy opisywaniu przedniego panelu, to warto dodać, że w większym modelu mamy przyciski ekranowe w przeciwieństwie do R7, które znajdują się pod ekranem.

Oppo R7 Plus
Oppo R7 Plus / fot. Oppo

 

Oppo R7 Plus charakteryzuje się 6-calowym wyświetlaczem AMOLED w rozdzielczości Full HD, rozciągający się od lewego do prawego boku, przez co jego wygląd zyskał u mnie 10 dodatkowych punktów. Oppo R7 Plus ma ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 615, 3 GB RAM, 32 GB pamięci na dane, slot na kartę pamięci, główny aparat 13 Mpix z obiektywem f/2.2 wspierany przez podwójną diodę LED i laserowy pomiar ostrości oraz baterię o świetnej pojemności 4100 mAh. Smartfon wspiera również ładowanie VOOC. Co ważne, R7 Plus został wyposażony w czytnik linii papilarnych umieszczony z tyłu pod aparatem, podobnie jak to ma miejsce w Ascend Mate 7. Smartfon ma niecałe 8 mm grubości, ale trochę waży, bo 203 g.

Oppo R7 Plus
Oppo R7 Plus / fot. Oppo

 

Oppo R7 ma z kolei 5-calowy ekran AMOLED w tej samej rozdzielczości, co jego większy brat, ale niestety większe ramki. Na pocieszenie szkło na ekranie zostało zagięte na krawędziach (2.5D). W R7 mamy ten sam 8-rdzeniowy układ Snapdragon 615, również z 64-bitowym wsparciem, 3 GB RAM, 16 GB pamięci wewnątrz urządzenia, slot na kartę microSD, ten sam 13-megapikselowy aparat główny, ale z pojedynczą diodą LED i auto focusem oraz o niemal połowę mniejszą baterię 2320 mAh, także z ładowaniem VOOC. Robi wrażenie 6,3 mm grubości.

Oppo R7
Oppo R7 / fot. Oppo

 

Oba smartfony mają nową nakładkę od producenta o nazwie ColorOS v2.1, opartą na bazie Androida 5.1 Lollipop oraz wspierają łączność LTE Cat. 4 umożliwiającą pobieranie z prędkością do 150 Mbit/s. Zarówno Oppo R7, jak i Oppo R7 Plus są w wersji Dual SIM.

Oppo R7
Oppo R7 / fot. Oppo

 

Oppo R7 na rodzimym rynku został wyceniony na okło 1460 złotych, a R7 Plus to wydatek około 1755 złotych (według dzisiejszego kursu). Smartfony w Chinach zakupić będzie można już od jutra, natomiast międzynarodowa sprzedaż ustalona jest na połowę czerwca. Oby trafił do Polski.

źródło: Oppo przez GSMArena