Sam używam od kilku miesięcy LG G Watch R z systemem Android Wear i szczerze powiedziwaszy nic od dłuższego czasu się nie zmieniło. Po prostu jest na ręce, ładuje się co 3 dni i jedyne co się zmiena to tarcza zegara. Tak by the way, teraz używam tarczy o nazwie Chronos i wygląda genialnie. Ale wracając do głównego tematu, Google przyszykowalo nową aktualizację do smartwachy, która wprowadza kilka nowości. 

Jak informuje Google, aktualizacja do Android Wear 5.1.1, która początkowo była dostępna tylko dla LG Watch Urbane, już w najbliższym czasie trafi do wszystkich kompatybilnych smartwatchy. Każda aktualizacja przynosi pewne usprawnienia i nie inaczej jest w przypadku tej dla smart-zegarków z systemem Google’a.

Przede wszystkim jest to funkcja Always-on apps, która nie pozwoli na wyłączenie ekranu, gdy korzystamy z jakiejś aplikacji (np. podczas biegania). Smartwatch z nową wersją Wear’a będzie posiadał też nieco odmieniony launcher (przesunięcie w lewo na tarczy zegara da nam dostęp do aplikacji) i nowe gesty – szybki i wolny ruch nadgarstkiem pozwoli nam przemieszczać się w górę i w dół pomiędzy zakładkami. Będą też powiadomienia heads-up, wyświetlane niezależnie od tego, co będziemy aktualnie robić na smartwachu, możliwość odpowiedzi na wiadomości za pomocą emoji, a także zmiana wielkości czcionki i nowy sposób blokady ekranu za pomocą wzoru.

Ważną zmianą jest też łatwiejsze przełączanie się między sparowanymi smartwatchami (można połączyć więcej niż jeden w tym samym czasie) i przede wszystkim wsparcie dla Wi-Fi. Ta ostatnia to chyba najważniejsza zmiana, bo pozwoli między innymi na odbieranie powiadomień, gdy smartwatch nie jest połączony ze smartfonem przez Bluetooth. Pytanie tylko, czy taki sposób łączności nie będzie pożerał większej ilości prądu, co w efekcie przełoży się na krótszy czas pracy samego zegarka. Trzeba tylko zaznaczyć, że funkcje związane z Wi-Fi będą dostępne tylko dla czterech zegarków – LG Watch Urbane, Moto 360, Sony SmartWatch 3 i Samsung Gear Live.

Czekacie na aktualizację?

źródło: Google przez gsmArena

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj