Reklamy… Temat bardzo denerwujący, choć nie zawsze. Mamy z nimi do czynienia prawie codziennie na każdym kroku. W telewizji, w internecie, w pracy, w szkole, na ulicy oraz… w smartfonie. Wyskakujące reklamy podczas przeglądania stron internetowych szczególnie podczas korzystania ze smartfonów z małym ekranem, czy podczas oglądania filmu mogą zdenerwować odbiorcę. I tak w większości przypadkach się dzieje. Jeśli mi wyskakuje reklama podczas przeglądania stron www, czy podczas filmów to mnie szlag jasny trafia. I to z takim skutkiem, że w większości przypadkach używam jednego słówka, tego którego obcokrajowiec od razu skojarzy z polakami (tak chodzi o te słówko na „k”).

Na reklamy jest jeden bardzo dobry i znany sposób. Jest nim wtyczka Adblock. Bardzo przydatna podczas korzystania z przeglądarki na PC. Zdaję sobie sprawę z tego, że na reklamach zarabiają twórcy danej treści lub usługi. Sam przez dłuższy czas byłem przeciwny używania Adblocka, ale w końcu i ja zostałem zmuszony do jego wykorzystania. A to wszystko przez bardzo nachalne reklamy, które co chwilę wyskakiwały jak szalone. Takie coś naprawdę irytuje. Do tej pory Adblock był dostępny tylko dla przeglądarek w komputerze, ale na szczęście przywędrowała również na smartfony z systemem Android.

Co ważne przeglądarka Adblock nie będzie blokować wszystkich reklam, tylko te najbardziej nachalne, irytujące. Reklamy uznawana za dyskretne nie będą blokowane podczas przeglądania stron internetowych za pomocą przeglądarki Adblock. Ci co zdecydują się pobrać opisywaną aplikację muszą liczyć się z tym, że jest to wersja beta, czyli nieskończona wersja programu. Podstawą przeglądarki Adblock jest przeglądarka Firefox, ale z mniejszą ilością funkcji. Jak dodają twórcy aplikacji, nowe funkcję będą pojawiać się systematycznie. Jedną z najciekawszych dodatków ma być możliwość odtwarzania filmów z YouTube bezpośrednio w przeglądarce, które będą pozbawione reklam.

Jak już wspomniałem wydana przeglądarka przez twórców jest w wersji beta, a pobrać ją można klikając tutaj. Aplikacja nie jest jeszcze dostępna w sklepie Google Play, ponieważ musi zostać zweryfikowana przez Google.

źródło: Adblock przez PhoneArena