Po aktualizacji smartfonu Samsung Galaxy A3 i Galaxy A7 do najnowszego Androida w Rosji, przyszedł czas na aktualizację dla Galaxy A5. Tym razem Koreańczycy udostępnili nowe oprogramowanie użytkownikom mieszkającym w Polsce.

Aktualizacja dotyczy modelu Samsung Galaxy A5 o nazwie kodowej SM-A500FU. Wersja systemu to 5.0.2 Lollipop, czyli taka sama jak w przypadku dwóch pozostałych smartfonów z serii A. Przypominamy, że Galaxy A3 update’a otrzymał pod koniec kwietnia i trochę to ciekawe dlaczego Samsungowi udostępnienie Lollipopa dla A5 zajęło ponad miesiąc. Ale najważniejsze, że w końcu dotarł on i na Galaxy A5.

Najnowsze oprogramowanie zostało udostępnione standardowo za pomocą OTA oraz można pobrać je dzięki programowi Samsung Kies. W pierwszej kolejności z nowego systemu Android mogą cieszyć się polscy użytkownicy tego modelu. Ci co jeszcze nie otrzymali Androida 5.0.2 Lollipop, a nie chcą czekać mogą go pobrać ze strony Samsung Update.

Najnowsze oprogramowanie waży prawie 1 GB (dokładnie 911,33 MB) i przynosi ze sobą zmiany jak w pozostałych smartfonach z Lollipopem. Najciekawsze to między innymi odświeżona nakładka TouchWiz z większą ilością Material Design, lepsza żywotność baterii (to się okaże), nowy panel powiadomień, nowy wygląd kilku systemowych aplikacji oraz, jak to zawsze bywa przy takich aktualizacjach, ulepszono wydajność i stabilność Galaxy A5.

Zachęcamy również do przeczytania naszej recenzji Samsunga Galaxy A3 i Galaxy A5.

źródło: YouMobile, SamsungUpdates