Coraz więcej smartfonów z bardzo cienkimi ramkami wokół ekranu trafia na rynek. Taki fakt bardzo cieszy, ponieważ urządzenia prezentują się dużo lepiej, no i oczywiście są bardziej kompaktowe. W tej kwestii prym wiedzie firma Sharp wraz z urządzeniami takimi jak Aquos Crystal, Aquos Crystal 2, Aquos mini, czy niedawno zaprezentowane Aquos Pad SH-05G i Aquos Zeta SH-03G. Potwierdza to wyraźnie grafika, która pokazuje, jakie smartfony mają najlepszy stosunek ekranu do przedniego panelu.

 

Oczywiście inne firmy też podejmują walkę w tej dziedzinie, gdzie przykładem jest chociażby firma Oppo wraz ze swoim R7 Plus, czy znany wszystkim G2, G3 i G4 od LG. Do tego grona również chce dołączyć chińskie ZTE wraz z modelem Nubia X8. Właśnie w sieci pojawiła się specyfikacja tego bezramkowego smartfonu.

Zdjęcie oraz parametry techniczne przez chwilę pojawiły się na oficjalnej stronie ZTE i po kilku minutach od razu zostały skasowane. Na szczęście to, co raz pojawi się w Internecie już w nim pozostaje, na zawsze. Dzięki temu przeciekowi dowiedzieliśmy się, że nadchodzący flagowy ZTE Nubia X8 zostanie wyposażony w 5,5-calowy albo 6-calowy wyświetlacz rozciągający się dosłownie od lewej strony do prawej. Dzięki takiemu zabiegowi smartfon niemal nie posiada bocznych ramek, ale na uwagę zasługują również cienkie ramki na górze i dole. Ekran ma mieć rozdzielczość 2560 x 1440 pikseli.

Prawdopodobny wygląd ZTE Nubia X8
Prawdopodobny wygląd ZTE Nubia X8 / fot. Tech Gadgetsz

 

Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że Nubia X8 będzie miała aż 4 GB pamięci RAM, 32 lub 64 GB pamięci flash w zależności od wersji i slot na kartę microSD do 64 GB oraz baterię 5120 mAh, przez co smartfon ważyć ma 201 gramów. Nadchodzący smartfon ma mierzyć 162 × 75 × 7,9 mm. Podczas premiery smartfon pracować będzie w oparciu o Androida w wersji 5.0 Lollipop, a za komunikację posłuży moduł LTE, Wi-Fi i Bluetooth. Wiadomo też, że mają być dwie wersję kolorystyczne – czarna i złota.

Na razie nie jest jeszcze znana data premiery.

Aktualizacja:

W sieci pojawiły się kolejne zdjęcia ZTE Nubia X8 potwierdzające brak ramek z obu stron wyświetlacza. Jedno ze zdjęć potwierdza również skaner odcisków palców, który znaleźć się ma na tylnej obudowie tuż pod aparatem. Nie sądzicie, że wygląd tylnej obudowy czegoś Wam nie przypomina?

ZTE Nubia X8
ZTE Nubia X8 / fot. cnBeta

 

ZTE Nubia X8
ZTE Nubia X8 / fot. cnBeta

 

źródło: ZTE, cnBeta przez PhoneArena (1), (2)