Ostatnio firma Asus przyznała, że ma pewne problemy z aktualizacją do najnowszego Androida dla swoich smartfonów z rodziny ZenFone. Wygląda na to, że problemy te zostały w końcu rozwiązane, ponieważ tajwański producent rozpoczął właśnie aktualizację dla smartfonów z serii ZenFone.

Wspomniana aktualizacja dotyczy modelu ZenFone 4, ZenFone 5 oraz ZenFone 6, a nowe oprogramowanie Androida w wersji 5.0 Lollipop zostało udostępnione dwa dni temu. Jest to oczywiście dobra wiadomość dla tych, co posiadają któryś z tych modeli. „Powiew świeżości” w smartfonie zawsze jest mile widziany.

Najnowszy update został udostępniony w trybie OTA, ale dla bardziej niecierpliwych jest on również dostępny w postaci pliku, który można pobrać na swój komputer. Potrzebne pliki znaleźć można dla ZenFone 4, ZenFone 5 i ZenFone 6 na oficjalnej stronie Asusa. Wystarczy, że klikniecie w nazwę swojego modelu. Zostaniecie wtedy odesłani po odpowiednią wersję aktualizacji dla swojego smartfona. Musicie jednak wiedzieć, że Asus zauważa, że Android 5.0 Lollipop nie obsługuje niektórych aplikacji zainstalowanych na smartfonie, więc te zostaną usunięte po wgraniu aktualizacji. Oczywiście po update’cie inne aplikacje zostaną dodane.

Nowa wersja oprogramowania dla ZenFone 4 (A400CG/CXG) to 7.3.3, dla ZenFone 5 (A500CG/A501CG) to 3.23.40.52, a dla ZenFone 6 (A600CG i A601CG) to również 3.23.40.52. Należy jednak zaznaczyć, że wariant ZenFone 6 nie dostał jeszcze aktualizacji w trybie OTA. Natomiast można ją pobrać jak na razie tylko w formie pliku.

Przypominamy także, że Asus zaprezentował wczoraj na Tajwanie kolejną nowość z rodziny ZenFone w postaci ZenFone Selfie, który ma Androida 5.0 Lollipop od razu po wyjęciu z pudełka oraz smartfon ZenFone 2 i ZenFone Zoom, które swoją premierę miały na tegorocznych targach CES w Las Vegas.

źródło: Asus (1), (2), (3) przez GSMArena