Ostatnio swoją premierę w naszym kraju miał Samsung Galaxy Tab A – tablet, który jest pozycjonowany raczej w budżetowej półce, a według producenta jest idealny do czytania i grania. Może coś w tym jest biorąc pod uwagę proporcje ekranu, przynajmniej w tym pierwszym aspekcie. Nie zmienia to jednak faktu, że to tablet idealny do multimediów. Teraz pojawiły się nowe informacje o kolejnym tablecie Samsunga, ale z serii Galaxy Tab E.

Już od jakiegoś czasu wiadomo, że Samsung wprowadza nowe nazewnictwo swoich urządzeń. Dlatego też mamy chociażby smartfony Galaxy A czy Galaxy E, ale też ostatnią nowość w postaci tabletu Galaxy Tab A. Ma to przede wszystkim wprowadzić porządek i zapewne sprawi, że łatwiej będzie nam zapamiętać te wszystkie nowe urządzenia. Samsung kombinuje też z proporcjami ekranu, bo Galaxy Tab A czy bohater wielu plotek w postaci Galaxy Tab S2 ma ekran o tradycyjnych proporcjach 4:3. Z Galaxy Tab E jest podobnie, ale co ciekawe, nie jest to ani ekran 4:3 ani panoramiczny.

Według informacji, które zostały zamieszczone w jednym z katalogów rekalmowych tajwańskiego operatora Taiwan Mobile, Samsung Galaxy Tab E jest wyposażony w 9,6-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 768 pikseli, co przekłada się na to, że współczynnik długości do szerokości rzeczywiście wynosi 5:4. Wyświetlacz zatem będzie czymś pośrodku panoramicznego jaki znamy z większości tabletów, a tym o proporcjach 4:3 jaki jest w iPadach czy Galaxy Tab A. Samsung szuka tego złotego środka i bardzo możliwe, że w Galaxy Tab E znalazł, bo patrząc nawet na to niewielkie zdjęcie tabletu, ekran prezentuje się nieźle i w dodatku ma bardzo smukłe ramki.

Dowiadujemy się też, że jest to wersja z Wi-Fi, której sercem jest czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,3 GHz, a z przodu zamontowano 5-megapikselową kamerkę. Póki co wiemy tylko tyle. Na obecną chwilę nie wiadomo też czy tablet opuści teren Azji czy będzie dostępny tylko lokalnie. Galaxy Tab E można poniekąd uznać za następcę tabletów Galaxy Tab 4 i myślę, że odnalazłby się na naszym rynku. A co Wy o tym myślicie?

źródło: Blog of Mobile przez Tabletowo