Archos zaprezentował dwa smartfony z serii Helium

0
fot. Archos

Firma Archos to francuski producent elektroniki, między innymi smartfonów. Francuzi znani są z tego, że ich smartfony nie są drogie. Archos właśnie zaprezentował dwa nowe smartfony z rodziny Helium. Mam na myśli tutaj Archos 50 Helium Plus i 55 Helium Plus. Oba urządzenia są w wersji z DualSIM i posiadają jeden z nowszych oprogramowań Android Lollipop.

Obie nowości zaliczyć należy do średniej półki. Wynika to z zastosowania takich, a nie innych parametrów technicznych, jakie znajdziemy w smartfonach. Na wstępnie warto dodać, że nowości od Archos są dla konsumentów z ograniczonym budżetem lub po prostu dla tych, którzy nie chcą wydawać dużych pieniędzy na smartfona.

Zarówno 50 Helium Plus i 55 Helium Plus ma moduł LTE Cat. 4 (150Mbps/50 Mbps) i jak wspomniałem wcześniej dwa wejścia na kartę SIM. Urządzenia mają dużo podobnych parametrów, ale też elementy, które się od siebie różnią.

Archos 55 Helium Plus
Archos 55 Helium Plus / fot. Archos

 

Archos 50 Helium Plus i 55 Helium Plus odróżniają się od siebie wielkością ekranu. Ten pierwszy ma 5-calowy wyświetlacz IPS, a ten drugi 5,5-calowy ekran (również IPS) w tej samej rozdzielczości (HD). 50 Helium+ z racji mniejszego ekranu ma większe zagęszczenie pikseli na cal, bo 293 ppi, natomiast 55 Helium+ ma ich mniej, bo 267 ppi. Inną różnicą jest też zastosowana bateria. W 50 Helium Plus producent zdecydował się na baterię 2000 mAh, a w 55 Helium Plus na 2400 mAh. Jak dla mnie w obu modelach bateria jest zdecydowanie za mała. Miejmy nadzieję, że do dwóch dni wytrzyma.

Archos 55 Helium Plus
Archos 55 Helium Plus / fot. Archos

 

Obie nowości od Archos napędzać będzie ten sam 64-bitowy, czterordzeniowy procesor MediaTek MT6735P o taktowaniu 1,0 GHz, wspierany przez grafikę Mali T720. W obu modelach znajduje się 1 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci flash z możliwością jej rozbudowy, 13 Mpix aparat główny z autofokusem i lampą flesz oraz przednia kamerka w rozdzielczości 5 Mpix. Za łączność odpowiada Bluetooth 4.0, WiFi, WiFi direct, WiFi hot spot, GPS/A-GPS, Micro USB 2.0 (OTG).

Archos 50 Helium Plus
Archos 50 Helium Plus / fot. Archos

 

Oba smartfony po wyjęciu z pudełka zawierać będą Androida Lollipop w wersji 5.1. oraz zakupić je będzie można od lipca w kolorze czarnym i białym. Archos 50 Helium Plus wyceniony został na 109 dolarów, a 55 Helium Plus na 139 dolarów. W Polsce za 50 Helium Plus zapłacimy 529 zł, a za 55 Helium Plus 619 zł.

Archos 50 Helium Plus
Archos 50 Helium Plus / fot. Archos

 

źródło: Archos przez PhoneArena