Tak wygląda Samsung Galaxy Tab E z 9,6-calowym ekranem. Mamy zdjęcia i więcej danych technicznych

0

Wczoraj pisaliśmy Galaxy Tab E – nowym tablecie Samsunga z 9,6-calową przekątną i zaskakującymi proporcjami ekranu. Dzisiaj, dzięki kolejnym i bardziej dokładnym przeciekom możemy nie tylko zobaczyć jak tablet się prezentuje, ale też poznać jego częściową specyfikację. Trzeba przyznać, że zapowiada się ciekawy tablet do rozrywki o multimediów. 

Mamy już Galaxy Tab A, ale widać, że Samsung szykuje więcej serii nowych tabletów. Wiadomo nie od dziś, że w tym roku pojawi się następca flagowych tabletów Galaxy Tab S, ale będzie też Galaxy Tab E, o czym świadczą ostatnie przecieki. Galaxy Tab E 9.6 coraz bardziej pcha się do sieci i tym razem, dzięki jednemu z niemieckich serwisów możemy zobaczyć go na nieoficjalnych zdjęciach prasowych, które zawierają też informacje o specyfikacji.

Galaxy Tab E / fot. WinFuture
Galaxy Tab E / fot. WinFuture

 

Zacznijmy od tego, że Galaxy Tab E będzie dostępny w trzech wersjach kolorystycznych – białej, czarnej i brązowej. Warto zaznaczyć, że obudowa będzie miała chropowatą powierzchnię, co na pewno zmniejszy problem powstawania odcisków palców, ale też sprawi, że tablet z 9,6-calowym ekranem będzie pewniej trzymał się w dłoni. Tablet będzie należał do tych smuklejszych, bo grubość jego obudowy wyniesie 8,5 mm. Ekran o wspomnianej przekątnej będzie wyświetlał obraz w rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, co wskazuje na nietypowe proporcje 5:4.

Galaxy Tab E / fot. WinFuture
Galaxy Tab E / fot. WinFuture

 

Sercem tabletu ma być niezbyt znany układ Spreadtrum SC7730SE o maksymalnym taktowaniu 1,3 GHz, wspomagany przez 1,5 GB pamięci RAM i 8 GB przestrzeni, co sugeruje, że tablet będzie przedstawicielem budżetowej półki. Będzie też bateria o pojemności 5000 mAh, 5-megapikselowy aparat z tyłu i slot na kartę pamięci microSD. Ponadto Galaxy Tab E będzie posiadał część funkcji znanych z innych Galaxy jak chociażby tryb dla dzieci czy tryb multi window. Zaskakuje jednak fakt, że tablet ma pracować pod kontrolą Androida 4.4 KitKat.

Galaxy Tab E / fot. WinFuture
Galaxy Tab E / fot. WinFuture

 

Bardzo możliwe, że tablet trafi do Europy, choć nie jest to jeszcze oficjalnie potwierdzone.

źrodło: WinFuture przez Android Authority