Tizen jest często stosowany przez Samsunga w swoich gadżetach osobistych czy inteligentnych telewizorach. Na rynku mobilnym ten OS to prawdziwy nowicjusz, którego możemy odnaleźć jedynie w Samsungu Z1. Ostatnie dane pokazują, że w samych Indiach sprzedano pół miliona sztuk tego smartfonu.

Samsung Z1 to typowy low-end, stworzony z myślą o biedniejszych krajach. Dwurdzeniowy procesor 1,2 GHz, 768 MB RAM oraz 4-calowy ekran PLS TFT o rozdzielczości 800 x 480 pikseli – te parametry są zbliżone do budżetowca z Androidem, czyli modelu J1. Oprócz tego, smartfon z Tizenem został wyposażony w 4 GB pamięci wbudowanej, wymienną baterię 1500 mAh oraz 3,2-megapikselowy aparat główny. Specyfikacja przystająca do urządzenia z niższej półki. Chociaż ten koreański produkt wyróżnia się na tle rywali dostępnością pewnych bonusów, np. treści premium w Galaxy Club.

W Indiach Samsung Z1 znalazł już 500 tysięcy nabywców, co zważywszy na wielkość tamtejszego rynku nie jest powalającym wynikiem. Aczkolwiek jak na debiutanta to dobrze rokujący rezultat. Szczególnie, że w Bangladeszu, Tizen ma aż 23,4% udziałów. Moim zdaniem w niedalekiej przyszłości możemy ujrzeć kolejne smartfony z tym systemem. Pośród nich na pewno pojawi się model Z2, który był już bohaterem kilku plotek.

Tizen powoli będzie „podgryzał” Androida na ubogich rynkach, gdzie cena oraz płynność działania powinny stać na zadowalającym poziomie. Zresztą bezpośredni konkurenci Samsunga Z1, czyli telefony z serii Android One nie stały się hitami. Zobaczymy, który ekosystem wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku.

źródło: Business Korea przez GSM Arena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj