Zapewne nie raz widzieliście na YouTube gameplay z różnych gier, w których można było zobaczyć podgląd osoby nagrywającej całą rozgrywkę. Jeśli kiedykolwiek mieliście chociaż odrobinę ochoty, by zrobić coś podobnego, ale nie mieliście zbyt cierpliwości na montaż wideo, to Samsung przychodzi wam z pomocą udostępniając aplikację Game Recorder+. To najszybszy i najwygodniejszy sposób, by nagrać grę razem z obrazem z przedniej kamery i to w dodatku bezpośrednio na smartfonie.

Game Recorder+ jest następną aplikacją należącą do pakietu Galaxy Essentials w Galaxy Apps. Umożliwia ona nagrywanie ekranu telefonu podczas grania z dorzuceniem podglądu na żywo z przedniej kamerki, co pozwala na nagranie całkiem profesjonalnego gameplay’u (o ile nie będziemy mówić podczas nagrania jakichś bzdur). Aplikacja obsługuje tylko urządzenia marki Samsung, a dokładniej pisząc Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S4 i Galaxy S5 oraz trzy smartfony z serii Galaxy Note – Galaxy Note II, Galaxy Note 3 i Galaxy Note 4. Ponadto, Game Recorder+ wykorzystuje technologię Game Boost, aby ograniczyć ewentualne klatkowanie animacji podczas grania.

Aplikacja po pierwszym włączeniu pokazuje w panelu powiadomień pasek szybkich ustawień, umożliwiający uruchomienie tak zwanej funkcji Szybkiego nagrywania. Dzięki temu nagrywanie dostępne jest w każdym momencie podczas grania, bez wymogu włączania odpowiedniej opcji w menu aplikacji Game Recorder+. Druga opcja to Przyspieszenie, odpowiadająca technologii Game Boost, o której wspominałem nieco wyżej.

Sam interfejs głównej aplikacji jest bardzo minimalistyczny i intuicyjny w obsłudze, tak by pasował do stylu innych aplikacji Samsunga. Zaraz po uruchomieniu widzimy duży czerwony przycisk z kamerką, który służy do rozpoczęcia nagrywania. Po jego naciśnięciu wyświetla się lista dostępnych gier w telefonie. Jak jedną wybierzemy, to po prostu uruchomi się i wyświetli czarny przycisk z napisem REC, z którego możemy rozpocząć jak i zatrzymać nagrywanie. Element ten możemy dowolnie przesuwać po ekranie przed rozpoczęciem nagrywania jak i w jego trakcie, kiedy to zmienia się on w okienko z naszym podglądem. Przesunięcie przed nagrywaniem skutkuje wyświetleniem małego menu u góry ekranu, pozwalającego przejść do najważniejszych opcji programu.

Po nagraniu dostaniemy możliwość szybkiego przejścia do podglądu nagrania w celu jego bezpośredniego zapisania w pamięci urządzenia lub wysłania bezpośrednio na nasze konto w serwisie YouTube. Istnieje dodatkowo możliwość prostego przycinania nagrania poprzez ustalenie punktu początkowego i końcowego w finalnej produkcji. Jeśli nagramy większą ilość materiałów, będą one segregowane w aplikacji według gry, w której nagrywaliśmy.

Same ustawienia aplikacji dają nam trochę możliwości. Z ich poziomu możemy ustawić wielkość okienka podczas nagrywania czy źródło wyświetlanej w nim treści (kamerka czy obraz z galerii). Można również ustalić czy dźwięk z mikrofonu będzie nagrywany czy też nie. Oprócz tego znajdziemy ustawienia parametrów pliku wideo jaki otrzymujemy pod koniec nagrywania, możliwość wyświetlenia interakcji dotykowych, czy nawet te opcje, co były dostępne w pasku szybkich ustawień w panelu powiadomień. Nie zabrakło oczywiście możliwości podłączenia konta YouTube.

A teraz najważniejsze, czyli dostępność. Niestety muszę wszystkich zmartwić, ale aktualnie aplikacja nie została udostępniona do dyspozycji polskim użytkownikom. Cały opis, screeny i wideo zostały wykonane na podstawie wersji aplikacji znalezionej w tunezyjskim sklepie Galaxy Apps, co nie oznacza, że aplikacji nie możecie wypróbować już teraz. Otóż, wyciągnęliśmy dla Was plik apk, abyście mogli dokonać instalacji manualnie. Aplikacja jest w pełni w języku polskim. Jeśli aplikacja pojawi się w polskim Galaxy Apps czy w Google Play to niezwłocznie Was o tym poinformujemy na Facebooku i Twitterze.

Pobierz Game Recorder+ (z Dropbox)

No to teraz oczekujemy na wysyp nowych filmików z Minecrafta na YouTube, nagrywanych na telefonach z Androidem. Podzielcie się linkami do swoich produkcji w komentarzach pod tym wpisem, jeśli coś uda Wam się stworzyć.