Galaxy Tab E 9.6 to nowy tablet Samsunga z budżetowego segmentu, który swoją premierę miał na początku tego tygodnia. Biorąc pod uwagę parametry zapewne przyłączy się do Galaxy Tab A, ale będzie próbował przyciągnąć uwagę użytkowników nieco innymi proporcjami ekranu niż „ajpadowy” kolega. Do tej pory premiera tego tabletu w Polsce była niepewna, ale na szczęście dostaliśmy potwierdzenie, że tablet do nas trafi.

I to w dodatku potwierdzenie od polskiego oddziału firmy Samsung. Jak co środę podczas Godziny z Rzecznikiem na Twitterze, dowiedzieliśmy się od Olafa Krynickiego, że Galaxy Tab E z 9,6-calowym ekranem pojawi się w Polsce, a jego premiera planowana jest na koniec sierpnia. Trochę zatem przyjdzie nam na niego poczekać, a odległa premiera jest zapewne związana z Galaxy Tab A, który obecnie jest „na fali”. Cena nie jest znana, bo jeszcze za wcześnie na takie informacje, ale zakładam, że będzie zbliżona do tabletu z serii A.

Tablet poza 9,6-calowym ekranem IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli będzie posiadał niezbyt znany układ Spreadtrum SC8830 i 1,5 GB pamięci RAM, a za centrum dowodzenia posłuży Android 4.4 KitKat. Będzie też 5-megapikselowy aparat z tyłu i przyzwoita bateria o pojemności 5000 mAh.

źródło: Twitter przez Tabletowo