Jeśli aktywnie spędzacie czas lub pasjonujecie się w sportach ekstremalnych i chcecie zarejestrować swoje wyczyny, to smartfon z dobrym aparatem nie wystarczy. W tym celu lepiej jest zainwestować w sportową kamerkę, która jest stworzona do takich rzeczy, a przy tym ma niewielkie wymiary, kilka uchywtów w zestawie i jest wodoodporna. Zapewne znacie taki sprzęt jak GoPro, który nie ukrywajmy, swoje kosztuje. Ja znalazłem coś tańszego i równie dobrego. 

Mowa tutaj o SJCAM SJ4000 Plus – sportowej kamerce od chińskiego producenta, która na dobrą sprawę może śmiało konkurować ze wspomnianą już GoPro, a na pewno już tworzyć dla niej tańszą alternatywę. Kamera została oparta na układzie Novatek 96660 i może nagrywać filmy w rozdzielczości 2K (2560 x 1440 pikseli) przy 30 klatkach na sekundę. Jeśli jednak dla kogoś jest to za mało, zawsze można zwiększyć płynność do 60 klatek, ale wtedy maksymalna rozdzielczość nagrania to Full HD. Filmy nagrywane są w formacie MP4, a do kompresji wykorzystywany jest kodek H.264. Producent w kamerce postawił na sensor OV4689 od OmniVision z 12-megapikselową matrycą i szerokokątnym obiektywem 170 stopni.

SJCAM SJ4000 Plus / fot. GearBest
SJCAM SJ4000 Plus / fot. GearBest

 

Najważniejsze jest to, że kamera SJ4000 Plus ma wbudowane Wi-Fi, co znacznie rozszerza jej możliwości. W połączeniu ze smartfonem opartym na Androidzie lub iOS możemy zdalnie kontrolować kamerę, ale też podejrzeć w czasie rzeczywistym obraz jaki rejestruje. Kamera jest wodoodporna dzięki certyfikatowi IP67 i można ją zanużyć do 30 metrów, oczywiście wykorzystując do tego wodoodporną obudowę. SJ4000 Plus ma na froncie mały, bo 1,5-calowy ekran TFT, a w środku umieszczono litowo-jonową baterię o pojemności 900 mAh, która według zapewnień producenta ma wystarczyć na około 80 minut nagrywania w Full HD. Jest też wyjście HDMI, USB 2.0 i mikrofon.

SJCAM SJ4000 Plus / fot. GearBest
SJCAM SJ4000 Plus / fot. GearBest

 

SJCAM SJ4000 Plus jest dedykowany do sportów ekstremalnych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zamontować kamerę jako wideo-rejestrator w samochodzie czy kamera do monitoringu w domu. Urządzenie dostępne jest w aż 8 kolorach w ofercie GearBest w cenie 149,00 dolarów (około 540 złotych). Obecnie można trafić tam na promocję, gdzie przy zakupie otrzymujemy za darmo kartę microSD Samsung EVO o pojemności 32 GB. Zainteresowani mogą zajrzeć do źródła.

źródło: GearBest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj