Zdaje się, że Xiaomi Mi Band to najpopularniejsza albo na pewno jedna z popularniejszych opasek do monitorowania naszej aktywności. Na sukces przełożyła się przede wszystkim cena, bo urządzenie można nabyć nawet za mniej niż 20 dolarów. A sukces nie mały, bo jak informował producent, jego debiutancki smartband trafił do ponad 6 milionów klientów. Wynik jak na urządzenia „ubieralne” jest zacny. Teraz docierają do nas informacje o drugiej generacji opaski.

Xiaomi Mi Band 2 – tak ma nazywać się kolejny smartband od chińskiej firmy, który być może już w najbliższym czasie ujrzy świało dzienne. Póki co możemy spojrzeć na zdjęcie, które wyciekło do sieci z opaską w kolorze niebieskim. Oprócz koloru możemy także zauważyć, że druga generacja Mi Band została wyposażona w prosty ekran, który ma pokazywać powiadomienia czy statystyki dotyczące przebytego dystansu i spalonych kalorii. Raczej nie będzie dotykowy, a do obsługi będzie najpewniej wykorzystywana czuła na dotyk część obudowy obok ekranu. Swoją drogą, opaska ma bardzo zbliżony wygląd do Huawei Talkband B1. Ciekawe czy Xiaomi wzorowało się na swoim koledze z rodzimego rynku.

Xiaomi Mi Band 2 / fot. LeakGK
Xiaomi Mi Band 2 / fot. LeakGK

 

W obecnej chwili nie wiadomo kiedy nowa opaska Xiaomi trafi do sprzedaży i ile będzie kosztować. Zakładając jednak to, że pierwszy Mi Band miał swoją premierę w okolicach lipca, druga generacja może niebawem się pojawić. Strzelam, że cena zamknie się w 30 dolarach (ok. 110 złotych).

Aktualizacja:

Jak się jednak okazuje, zdjęcie Xiaomi Mi Band 2 okazało się fakiem. W rzeczywistości jest to opaska Zeaplus Band, która kosztuje 14,99 dolarów. Więcej o urządzeniu można znaleźć na oficjalnej stronie.

zdjęcie główne: Xiaomi Mi Band
źródło: LeakGK, GizmoChina przez Świat Android

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj