Choć wczoraj Sony udostępniło deweloperską wersję Androida M dla niektórych swoich smartfonów i tabletów Xperia, to i tak na topie jest aktualizacja do obecnie najbardziej wyczekiwanej wersji – 5.1 Lollipop. Grupa urządzeń z dnia na dzień się powiększa. Wczoraj łatkę dostał Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge, a dzisiaj najświeższy Lollipop trafia do Motoroli Moto X drugiej generacji. 

W sumie to aktualizacja została udostępniona zgodnie z zapowiedziami Davida Schustera z firmy Motorola, który poinformował o tym w ubiegłym tygodniu za pośrednictwem serwisu Google Plus. Miał być „przyszły tydzień” i tak rzeczywiście jest, bo pierwsze egzemplarze drugiej generacji Motoroli Moto X właśnie są w trakcie aktualizacji.

Zapewne zastanawiacie się jakie zmiany wprowadza Android 5.1 Lollipop. Są to głównie usprawnienia i zniwelowanie błędów odnalezionych we wcześniejszych wersjach Lollipopa. Trzeba jednak pochwalić Motorolę za listę zmian, które obejmuje aktualizacja. Usprawnienia dotyczą między innymi paska powiadomień, szybkich ustawień, wydajności, ekranu blokady, zabezpieczeń i usunięcia sporej ilości „bugów”. Pełną listę zmian można zobaczyć na stronie Motoroli.

źródło: Motorola, gsmArena