W zeszłym roku, podczas konferencji zorganizowanej przez firmę Samsung na targach IFA w Berlinie, byliśmy świadkami premiery dwóch urządzeń z serii Note – Galaxy Note 4 i Galaxy Note Edge, który był miłą niespodzianką. Oba smartfony mają taką samą, mocną specyfikację i różnią się tylko od siebie technologią wykonanego wyświetlacza. Najnowsze plotki dotyczące następcy Galaxy Note Edge twierdzą, że nie zobaczymy tego wariantu na wrześniowej konferencji.

Wydawać by się mogło, że Koreańczycy na wrześniowych targach zaprezentują następce Galaxy Note Edge, choćby z racji bardzo dobrej sprzedaży Galaxy S6 edge. Wygląda na to, że drugiej generacji Galaxy Note Edge nie zobaczymy. Tak przynajmniej twierdzą najnowsze plotki. Nie wiadomo na ile te informacje są prawdziwe i czy pochodzą one od źródła blisko związanego z Samsungiem. Niemniej jednak coś musi być na rzeczy, że taka informacja przedostała się do sieci. Być może Koreańczycy są jeszcze na etapie rozważania, czy wprowadzić na rynek zagiętą wersję Galaxy Note 5, czy też nie, a sytuacja ta została zbyt jednoznacznie odebrana.

Plotki plotkami, ale ja osobiście myślę, że koreański producent zaprezentuje wygiętą wersję nadchodzącego flagowca Galaxy Note 5. Powód? Zbyt dobra sprzedaż Galaxy S6 edge, i to mimo wysokiej ceny. Takiej okazji Samsung nie zmarnuje. Dobre wyniki sprzedaży wersji edge „Es szóstki” były zaskoczeniem dla wielu osób zajmujących się mobilną technologią i myślę, że dla Samsunga też. Jest to wystarczający dobry argument na zaprezentowanie Galaxy Note Edge drugiej generacji.

Oczywiście na targach IFA 2015 zobaczymy najnowszego przedstawiciela serii Note, czyli bardzo wyczekiwanego Galaxy Note 5. Do tej pory wiadomo, że będzie posiadać 5,89-calowy wyświetlacz w rozdzielczości QHD (2560 × 1440 pikseli), procesor Exynos 7422, baterię o pojemności 4100 mAh, moduł LTE, rysik S Pen (jakżeby inaczej), smukłą obudowę 7,9 mm oraz pracować będzie na Androidzie 5.1.1 Lollipop. Przypominam, że są to jak na razie nieoficjalnie parametry, ale bardzo prawdopodobne.

A co Wy sądzicie o takich doniesieniach? Myślicie, że Samsung nie pokaże następcy Galaxy Note Edge?

źródło: cq.qq.com przez SamMobile