Obecne smartfony są bardzo podatne na zniszczenia. Wystarczy chwila nieuwagi, a możemy się mocno zdenerwować, delikatnie mówiąc. Wiedzą o tym między innymi firmy zajmujące się produkcją przeróżnych etui, folii, czy szkła, których zadaniem jest właśnie ochrona przed upadkiem i zarysowaniami. Jest wiele produktów tego typu, ale naszą uwagę przykuło jedno z hartowanych szkieł ochronnych o dość długiej nazwie Olixar Samsung Galaxy S6 Edge Tempered Glass Curved Screen Protector, które w całości pokryje jedyny taki ekran, jaki znajdziemy w Galaxy S6 edge.

Zważywszy na to, że Samsung Galaxy S6 edge jest obecnie jednym z najdroższych smartfonów obecnie dostępnych na rynku, zaopatrzenie się chociażby w folię, czy etui dla niektórych osób jest kwestią nadrzędną. Ostatnio, coraz większą popularnością w ochronie naszego wyświetlacza w smartfonie cieszy się szkło ochronne. Warto się tym rodzajem ochrony zainteresować z kilku prostych powodów. Po pierwsze, szkło bardziej chroni ekran przed uderzeniem i zarysowaniami niż folie. Po drugie, mimo trochę większej grubości są praktycznie niewyczuwalne i tym samym nie wpływają na komfort użytkowania samego ekranu, funkcje dotykowe nie ulegają pogorszeniu. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że takie akcesorium będzie nieco droższe niż standardowe folie. Ale wydanie kilkudziesięciu złotych nijak ma się do kwoty wydanej na Galaxy S6 edge.

Szkło hartowane Olixar Samsung Galaxy S6 Edge Tempered Glass Curved Screen Protector jest jeszcze w wersji przedprodukcyjnej, ale już niebawem powinno zostać wprowadzone do sprzedaży. Nie wiadomo jeszcze w jakiej cenie.

Ja z mojej strony mogę Wam doradzić, iż zakupienie folii, czy szkła może w przyszłości zaowocować i zaoszczędzić nam nieprzyjemności na przykład z zarysowaniami na ekranie. Sam używam folii ochronnej na swoim Galaxy Note 4 i jestem spokojny o swój ekran. A Wy jak chronicie swoje smartfony?

źródło: MobileFunTV przez PhoneArena