Nie wiem czy można zrobić to lepiej. Testy pracowników działów R&D różnią się od tego jak korzystają na co dzień z urządzeń zwykli użytkownicy. Takie podejście do sprawy pozwala na szybkie wyeliminowanie błędów oraz bezproblemową aktualizację dla wszystkich użytkowników danego modelu. Producent w chwili obecnej skupia się na P8, ale nie zapomniało o poprzedniku.

Huawei P7 to zeszłoroczny flagowiec i nie ma co ukrywać urządzenie nadal posiada niezłe podzespoły, dobry aparat i jest zbudowany w większości ze szkła i aluminium. Huawei zapowiadał wcześniej, że P7 zostanie zaktualizowany do najnowszej wersji Androida wraz z nakładką EMUI 3.1, ale teraz przybiera to realne kształty. Na pierwszy rzut użytkownicy Hiszpanii i Włoch mogą zapisywać się na publiczne beta testy nowego programowania. Nadal nie ma informacji, kiedy aktualizacja pojawi się na wszystkich telefonach, ale jesteśmy bliżej niż dalej, a takim inicjatywom jak publiczne testy należą się brawa.

Strasznie lubię takie podejście producenta do aktualizacji. Nie ma lepszej drogi niż rzeczywisty test urządzenia i nowego oprogramowania w naturalnych warunkach czyli bezpośrednio u konsumentów. Z drugiej strony jest to konkretny znak od producenta, że prace nad taką aktualizacją faktycznie trwają, a nie u wszystkich producentów mamy tak jasną politykę.

źródło: gsmarena