Ok, można powiedzieć, że smartwatche powoli stają się codziennością i w różnej formie widzimy je na rękach coraz to większej grupy użytkowników. Jasne jest, że największą uwagę zwracają te z okrągłym wyświetlaczem, bo mimo nowoczesnej technologii w środku, przypominają te typowe, mechaniczne czasomierze. Ze smartwatchami jest jednak jeden problem – bateria, bo dwa, góra trzy dni i smart-zegarek wędruje pod ładowarkę. LG podobno ma to zmienić. 

LG Chem, specjalny oddział badawczy LG Corporation stworzył baterię, która ma nieco wydłużyć czas pracy smartwatchy z dala od ładowarki. Wszystko za sprawą specjalnej, sześciokątnej baterii, która lepiej wypełni obudowę w smartwatchu niż takie typowe, prostokątne ogniwo stosowane obecnie w urządzeniach ubieralnych. Z racji swojego kształtu, nowa bateria od LG Chem jest dedykowana do smartwatchy z okrągłą obudową, a tym samym z okrągłym wyświetlaczem.

Koreański producent zapewnia, że wzrost wydajności baterii wyniesie nawet 25% w porównaniu do prostokątnych akumulatorków, co z kolei przełoży się na dodatkowe 4 godziny ciągłego działania. Patrząc więc na to, że smartwatch (powiedzmy LG G Watch R) przy standardowym użytkowaniu jest w stanie służyć przez trzy dni, to z nową baterią czas ten wydłużyłby się o dodatkowe 18 godzin. Może nie jest to rewelacyjny wynik, ale dobrze, że producenci tworzą nowe rozwiązania, by coś ulepszyć. To dobrze rokuje na przyszłość, by podobne urządzenia z niewielką baterią działały jeszcze dłużej.

źródło: Korea Times przez PhoneArena