Nie ma co ukrywać, że zaczyna się „sezon na Note 5”. Jedno z najbardziej wyczekiwanych urządzeń będzie miało swoją premierę na IFA 2015 (dokładnie rzecz ujmując chwilę przed, jak zawsze). Nie ma się co dziwić, że przecieki będą się teraz pojawiać jak grzyby po deszczu. Jednym z nich są kolejne grafiki prezentujące case do Note 5, ale również S6 Edge Plus.

Najważniejsze informacje jakie możemy wyciągnąć z tych grafik to to, że Note 5 będzie miał zbliżony układ przycisków i portów do S6. Głównie chodzi o przyciski głośności, które są osobnymi fizycznymi elementami, a przycisk zasilania jest umiejscowiony trochę bliżej środka obudowy. Dolna krawędź będzie mieścić zarówno głośnik, złącze ładowania, złącze na słuchawki oraz miejsce gdzie będziemy wkładać rysik. U góry zostaje jedynie miejsce na diodę podczerwieni.

Kolejne grafiki prezentują już Samsunga Galaxy S6 Edge Plus. Trzeba przyznać, że rendery te nie są zbyt szczegółowe. Nie mówią one niestety nic o rozmieszczeniu mikrofonów w urządzeniach, a zakładanie takich coverów bez odpowiednio wyciętych miejsc nie ma sensu. W przypadku Samsunga Galaxy Note 5 możemy zauważyć wiele podobieństw do S6. Czy oznacza to, że nowy Note będzie zbudowany z tych samych materiałów, nie będzie miał dostępu do baterii? Co z microSD? Mamy nadzieję, że te wszystkie pytania uda rozwiać się jeszcze przed oficjalną premierą.

źródło: gsmarena