Większość z nas nie przykłada uwagi do badań, które są prowadzone na świecie. Niezależnie od tego czy dotyczą one nowych technologii, czyli stricte naszego świata czy innych zagadnień, nie utożsamiamy się z wynikami takich testów. Czy aby na pewno? Co jeśli usłyszycie, że wbrew znanym tendencjom telewizja w Polsce nie została zepchnięta na margines, a YouTube to nie jedyne medium w którym oglądamy treści wideo?

Na przełomie kwietnia i maja Samsung zlecił badanie przy pomocy elektronicznej ankiety w 18 krajach europejskich. 18 000 respondentów wzięło udział w badaniu, wskazując na co statycznie ile czasu poświęcają w domu. Wyniki są dość zaskakujące, jednak potwierdzają, że „stolicą europejskiej kultury” jest nasz dom. To właśnie w zaciszu własnego mieszkania pozyskujemy najwięcej wiedzy, poznajemy nowe zagadnienia w cyfrowym świecie. Fakt, który nie powinien nikogo dziwić to rosnąca ilość i jakość treści multimedialnych, które konsumujemy w domu. Zaczynając od streamingu wideo, filmów na YouTube, przez ebooki i cyfrowe magazyny, aż do wirtualnej rozrywki na komputerach PC, konsolach czy już teraz bezpośrednio na samych telewizorach.

Według badania 76% Polaków regularnie korzysta z portali społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, Instagram czy YouTube. Powoduje to niesamowity wzrost możliwości nawiązywania nowych kontaktów zarówno prywatnych jak i biznesowych. Przyznam szczerze, że najbardziej zaskakującym wynikiem jest czas spędzony przez statycznego Polaka przed telewizorem. To 3 godziny i 16 minut, czyli o 3 minuty dłużej niż przed laptopem. Równie ciekawe jest wyliczenie średniego czasu wykorzystania sprzętów AGD w domu prze Polaków w domu. 1 godzinę i 18 minut każdego dnia spędzamy w kuchni na przygotowaniu posiłków i w tej kwestii mamy wynik wyższy niż o 25 minut niż średnia europejska. Ponad 80 % z nas korzysta ze streamingu treści wideo, filmów czy oglądanie TV, a 47% z nas czyta elektroniczne wersje książek czy czasopism.

Myślę, że w bardziej wiarygodny sposób do samych badań nie idzie się odnieść niż podanie średnich wartości wykonywanych czynności przez Galaktyczną ekipę:

RedakcjaTVPracaLaptop/PCGryPC/KonsolaMediaSpołecznościoweAGD w kuchniE-bookii cyfrowe magazyny
Julia21-511245 minut
Krzysztof1,580610
Albert11-60-41-411-2
Patrycja060321
Konrad0>802<0,5<1
Bartek0,5115 minut2-3<0,51
Kamil12120,520 minut
Robert1-2>80-1>810

A u was jak to wygląda? Jesteście bliżej średnich z badania czy bliżej naszej redakcji? Pochwalcie się!

źródło: informacja prasowa