Podczas wydarzenia zorganizowanego przez Asus w Chinach, firma pokazała ciekawy smartfon z serii Pegasus, o którym zbyt wiele nie słyszeliśmy. Tajwańczycy nowe urządzenie nazwali jako ASUS Pegasus 2 Plus, który może pochwalić się bardzo dobrą specyfikacją i ładnym wyglądem.

Asus Pegasus 2 Plus bardzo nawiązuje do stylistyki znanej z ZenFone 2. Na dolnej ramce widzimy logo producenta, a na górnej głośnik i kamerkę. Z tyłu mamy znane z serii ZenFone zamaskowanie głośnika, logo producenta i aparat z diodą, o którym później. Słuchawka posiada także metalową ramkę, która jeszcze bardziej podkreśla wygląd słuchawki. Cała reszta natomiast wykonana została z plastiku. Kolor obudowy będzie w dwóch wersjach – w białej (widoczna na zdjęciach) oraz w różowo złotej.

Nowy smartfon od Tajwańczyków może pochwalić się też świetną specyfikacją. Pegasus 2 Plus ma 5,5-calowy wyświetlacz w rozdzielczości Full HD, więc wyświetlana treść powinna się ładnie prezentować. Sercem telefonu jest natomiast ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 615, a ten wspierany jest przez 3 GB pamięci RAM. Takie połączenie powinno dać satysfakcjonującą wydajność. Urządzenie dostępne będzie w wersji DualSIM.

Asus Pegasus 2 Plus
Asus Pegasus 2 Plus / fot. mobile.163.com

 

Do zdjęć posłużą standardowo dwa aparaty. Główny w rozdzielczości 13 Mpix i przedni w rozdzielczości 8 Mpix. Ciekawostką jest tutaj nowa funkcja o nazwie Smart Identify, której zadaniem będzie przeszukiwanie Internet w celu zdobycia informacji o zdjęciu jakie zrobiliśmy. Bardziej traktowałbym to jako bajer niż przydatną funkcję. Choć z drugiej strony zrobienie zdjęcia jakiemuś zabytkowi i potem uzyskanie o nim informacji może się okazać przydatne. Niestety będzie się to wiązało z koniecznością połączenia z Internetem, co z pewnością wpłynie na baterię. A ta ma pojemność 3030 mAh.

Asus Pegasus 2 Plus
Asus Pegasus 2 Plus / fot. mobile.163.com

 

Całkiem ciekawy sprzęt nie sądzicie? Niestety nie wiadomo jak z dostępnością. Jeśli będzie podobnie jak w przypadku jego poprzednika, to będzie smutno. Przypominam, że Asus Pegasus zadebiutował w 2014 roku, a do sklepów trafił dopiero w tym roku. Oby Asus podszedł do tej sprawy inaczej i oby Pegasus 2 Plus trafił na europejskie rynki w tym do Polski. Wiem, za dużo marzę i pewnie go u nas nie zobaczymy. Cena nie została ujawniona.

Asus Pegasus 2 Plus
Asus Pegasus 2 Plus / fot. mobile.163.com

 

źródło: Asus przez GSMDome