Ostatnia aktualizacja w przypadku G2 miała miejsce w kwietniu. Wtedy posiadacze tego modelu mogli cieszyć się z Androida 5.0 Lollipop. Pewnie u niektórych osób pojawiła się obawa, że będzie to ostatni update. Nic z tych rzeczy! Mamy dobrą wiadomość dla posiadaczy LG G2. Otóż smartfon ten już wkrótce ma otrzymać Androida 5.1.1 Lollipop. Smartfon G2 to flagowiec Koreańczyków z 2013 roku, więc cieszy fakt, że ma on być wspierany dalej przez producenta.

O tym, że LG G2 dostanie Androida 5.1.1 potwierdza informacja pochodząca prosto z Korei. Ponoć źródłem przecieku jest jeden z pracowników LG. Wygląda więc na to, że aktualizacja jest nieunikniona, ale nie zapeszajmy. Według przecieku, użytkownicy „Gie dwójki” powinni spodziewać się odświeżonego interfejsu użytkownika znanego z flagowca G4. Oczywiście trzeba się liczyć z tym, że Koreańczycy nie przeniosą całego interfejsu z G4 do G2, a tylko pewną jego część. Oznacza to, że będziemy mieli tylko namiastkę interfejsu jaki obecnie znajduje się w G4. Lepsze to niż nic, prawda?

fot. androidpit.de
fot. androidpit.de

 

Na razie nie mamy więcej informacji odnośnie tego, jakie funkcje otrzyma flagowiec z 2013 roku. Przypuszcza się, że będzie to funkcja Smart Notice, Smart Bulletin i aplikacja LG Health. Przypominam, że mimo to, że dane pochodzą ze źródła związanego z LG to są to niepotwierdzone informacje i należy do nich podchodzić z dystansem. Nam pozostaje mieć nadzieję, że są one prawdziwe i już wkrótce zostanie udostępnione nowe oprogramowanie dla G2.

źródło grafiki tytułowej: flickr.com

źródło: androidpit.de przez GSMDome