W ostatni dzień czerwca poznaliśmy aż dwa flagowce od dwóch chińskich firm. Chodzi oczywiście o Meizu i jego MX5 oraz o Huawei i jego Honor 7. Smartfony z bardzo dobrą specyfikacją, jak na flagowca przystało. Urządzenia, które ze spokojem mogą stanąć do wali z innymi topowymi modelami. Teraz przyszła kolej na firmę Oppo, która zaprezentowała nowy smartfon z klasy średniej. Nowe dziecko Chińczyków nosi nazwę Mirror 5s.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ze strony Oppo odnośnie zbliżającej się premiery, Mirror 5s doczekał się swojej prezentacji. Jak na urządzenie ze średniej półki, Mirror 5s posiada nawet dobrą specyfikację, i co ważne świetny design od którego pozwolę sobie zacząć.

Już na pierwszy rzut oka widać, że Oppo wzorował się w dużej mierze na smartfonach z linii Xperia od Sony. Potwierdza to chociażby ułożenie tylnego aparatu i lampy doświetlającej jak w Xperia Z3+. Innym dowodem na to może być sama bryła urządzenia, która jest bardzo kwadratowa oraz przedni głośnik, który został zamaskowany jak ten w Z3. W Mirror 5s mamy tylko jeden przedni głośnik, więc nie ma co liczyć na stereo. Jeśli chodzi o materiały przy produkcji obudowy, to Oppo zdecydowało się na połączenie metalu z plastikiem. Metal wykorzystano do ramki okalającej urządzenie, natomiast przód i tył wykonano z plastiku. Podsumowując, smartfon ostatecznie prezentuje się całkiem ciekawie, jak na klasę średnią.

Oppo Mirror 5s
Oppo Mirror 5s / fot. Oppo

 

Oppo Mirror 5s, jak wspominałem wcześniej, posiada dobrą specyfikację. Treść wyświetlana jest na 5-calowym ekranie, który oferuje rozdzielczość HD. Wsparcie przyjdzie ze strony 4-rdzeniowego procesora Snapdragon 410 z 64-bitowym przetwarzaniem, 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci flash, z której dla użytkownika będzie dostępne tylko 10 GB. Pamięć wewnętrzną będzie można na szczęście rozbudować aż do 128 GB. Duży plus dla Oppo za taki ruch.

Oppo Mirror 5s
Oppo Mirror 5s / fot. Oppo

 

Pozostała specyfikacja obejmuje główny aparat w rozdzielczości 8-megapikseli z lampą błyskową LED, przednią kamerkę w rozdzielczości 5-megapikseli, wsparcie dla dwóch kart SIM (DualSIM), A-GPS, moduł LTE oraz baterię o pojemności 2420 miliamperogodzin. Oppo Mirror 5s pracuje w oparciu o Androida 5.1 Lollipop wraz z nakładką producenta ColorOS 2.1. Smartfon waży 160 g i mierzy 7,65 mm grubości.

Oppo Mirror 5s
Oppo Mirror 5s / fot. Oppo

 

źródło: Oppo przez GSMDome