Nie spodziewałem się, że Meizu MX5 tak szybko trafi do przedsprzedaży. Raptem kilka dni temu został oficjalnie zaprezentowany, a już można go zamówić w ofercie pre-order z wysyłką do Polski. Wszystko wydaje się być ok, ale pozostaje pytanie, co stałą się z ceną? 

Meizu MX5 to obecnie jeden z ciekawszych smartfonów z Państwa Środka. Po dobrze przyjętym poprzedniku, nowy flagowiec od Meizu ma duże szanse by potwórzyć ten sukces, a to wszystko za sprawą lepszej, mocniejszej specyfikacji. No właśnie, może to osiągnąć dzięki ośmiordzeniowemu procesorowi Helio X10, 3 GB pamięci RAM czy aparatowi z ponad 20-megapikselową matrycą. Wszystko może jednak pogrzebać cena, która w przedsprzedaży jest wyższa niż informowano podczas premiery. Jak się okazuje, Meizu MX5 w podstawowej wersji z 16 GB pamięci został wyceniony na niemal 400 dolarów. Biorąc pod uwagę aktualny kurs dolara i fakt, że możemy dostać od urzędu celnego „prezent” w postaci podatku VAT, cena zakupu Meizu MX5 może ostatecznie wynieść około 1850 złotych. Choć to nadal cena niższa niż Galaxy S6, LG G4 czy Huawei P8, ale w tym wypadku, lepszym wyborem chyba będzie ten ostatni.

Przypomnę, że Meizu MX5 oprócz układu Helio X10 i 3 GB RAM ma 5,5-calowy ekran Full HD, piękną i metalową obudowę, 5-megapikselową kamerkę nad wyświetlaczem i całkiem pojemną baterię3150 mAh. W dodatku smartfon pracuje pod kontrolą systemu Android w najnowszej wersji 5.1 Lollipop.

Mimo wszystko, jeśli ktoś planuje zakup MX5 to zapraszam do źrodła.

źródło: GearBest