Tegoroczne smartfony od Sony jakoś specjalnie mnie nie urzekły. Xperia Z3 Plus, która okazała się niczym więcej niż Xperia Z3 oraz M4 Aqua, która biorąc pod uwagę 8GB wbudowanej pamięci wypadła bardzo słabo. Będzie to mój pierwszy tablet od Sony, który będę miał okazję testować i przyznam szczerze, że to chyba będzie strzał w dziesiątkę.

Zestaw, który otrzymałem do testów okazał się całkiem bogaty. Nie, nie mówię tutaj o samym pudełku w którym przyszedł Sony Xperia Z4 Tablet, ale o dołączanej klawiaturze bluetooth o oznaczeniu BKB50. Sam tablet zapakowano bardzo rozsądnie co możecie zobaczyć na filmie. Skupię się jednak bardziej na wykonaniu samego urządzenia, bo tutaj wreszcie jest dobrze. M4 Aqua i Z3 Plus nie były idealnie spasowane. Pokazywałem wam to wcześniej. W przypadku Xperia Z4 tablet jest bardzo dobrze. Nic nie skrzypi, wszystko do siebie pasuje i nic nie odstaje. Matowy tył prezentuje się bardzo ładnie, a ramki wydają się na plastikowe. Pomijając świetne parametry czyli Snapdragona 810, 3 GB pamięci RAM czy Adreno 430 urządzenia o przekątnej 10 cali ma świetny ekran 2K (2560 na 1440 pikseli). I w dodatku grubość tabletu. Jedynie 6.1 mm. Bajka 😉

Zaskoczyła mnie klawiatura. Plastik z jakiego została wykonana jest bardzo dobrej jakości, klawisze mają delikatnie wyczuwalny skok. Montowanie tabletu do klawiatury jest dziecinnie proste i w dodatku nie trzeba bawić się w żadne wyszukiwanie bluetooth, bo oba urządzenia parujemy za pomocą NFC. Byłbym zapomniał. Gładzik. Co prawda nie jest on za duży, ale podejrzewam, że strasznie ułatwi pracę na tym urządzeniu. Ewidentnie można dostrzec pewne analogie z urządzeń VAIO mając na uwadzę delikatnie podnoszącą się klawiaturę po odchyleniu ekranu tabletu. Zapomniałem wspomnieć o jednej rzeczy, która szczególnie urzekła mnie w Z3 Plus – głośniki. Również w Xperia Z4 tablet schowano je genialnie w krawędziach urządzenia. Chyba nie muszę wspominać o tym, że również tablety od Sony są wodoodporne? Dajcie znać co chcielibyście wiedzieć i w razie czego pochwalcie się poprzednimi generacjami tego urządzenia. Może macie już Z4 tablet?