Pewnie pamiętacie smartfon Yotaphone 2, który oprócz zwykłego 5-calowego AMOLED’a ma też stale aktywny wyświetlacz z tyłu obudowy. Niewątpliwie urządzenie było czymś wyjątkowym, mimo tego, że wywodziło się z Rosji. Wygląda na to, że chiński producent elektroniki pozazdrościł takiego sprzętu i postanowił stworzyć podobny. UMi Zero 2 to drugi na świecie smartfon z podwójnym wyświetlaczem. 

Firma UMi powinna być Wam już dobrze znana, a to za sprawą jej pierwszego smartfonu UMi Zero, który w połowie lutego zadebiutował w Polsce. Za równowartość 999 złotych otrzymaliśmy ładny smartfon w metalowej obudowie, mocnymi podzespołami i intrygującą obudową w formie metalowej litery „Z”. Następca tego smartfonu też będzie wyjątkowy. Jak się okazuje, UMi Zero 2 będzie drugim na świecie smartfonem, z wyświetlaczem EPD opartym na technologii E Ink, czyli elektronicznym papierze stosowanym między innymi w czytnikach ebooków. Rzecz jasna będzie to drugi ekran umieszczony na tyle obudowy, który będzie służył między innymi do wyświetlania powiadomień czy informacji pogodowych.

UMi Zero 2 / fot. UMi
UMi Zero 2 / fot. UMi

 

Póki co o smartfonie wiemy niewiele, bo pojawiła się tylko jego zapowiedź w formie zdjęcia i strony na Facebooku pod hasłem „Duplex Life, the best from UMI”. Nie mniej z jednego zdjęcia, możemy już całkiem sporo „wyczytać”. UMi Zero 2 będzie miał aluminiową obudowę, podobną do tej jaka jest w Galaxy S6 czy iPhone 6, a na dolnej krawędzi dwa głośniki i prawdopodobnie złącze USB typu C. Będzie też aparat (stawiam, że z matrycą 13 megapikseli) z diodą LED.

Ciągle czekamy na potwierdzenie daty premiery, więc warto śledzić UMi Zero 2 na Facebooku. Producent deklaruje, że cena smartfonu nie będzie wyższa niż 500 dolarów.

źródło: UMi (informacja prasowa)