Samsung nie zwalnia tempa i aktualizuje kolejne urządzenie. Użytkownicy tabletu Samsung Galaxy Tab 4 8.0 WiFi na Androida 5.1.1 Lollipop musieli poczekać dokładnie siedem dni dłużej, po tym, jak właściciele tego samego modelu, ale w wersji z LTE otrzymali ową aktualizację. Nie jest ona udostępniona co prawda dla polskich konsumentów, ale i tak jest to dobra wiadomość dla nas na przyszłość.

Najnowsza aktualizacja do Androida 5.1.1 Lollipop dla Samsung Galaxy Tab 4 8.0 WiFi o nazwie kodowej SM-T330 została udostępniona w Korei Południowej, czyli na rodzimym rynku producenta. To właśnie ten region ma okazję jako pierwszy testować nowe oprogramowanie. Co ciekawe jest to pierwsze urządzenie w portfolio Koreańczyków, które przeskakuje z wersji 4.4 KitKat od razu do wersji 5.1.1 Lollipop. Dlatego też, uświadczymy tutaj dużo zmian względem starej wersji systemu. Właściciele Taba 4 8.0 WiFi mogą liczyć na wiele nowych funkcji, w tym odświeżony interfejs użytkownika, lepsze zarządzanie powiadomieniami i lepszą wydajność samego tabletu. Oczywiście nowe oprogramowanie dostępne jest z trybu OTA.

Jak już wspomniałem, update jest dostępny jak na razie w Korei, ale już w najbliższych tygodniach powinien pojawić się również w innych krajach, w tym w Polsce. Jeśli się u nas pojawi to Was o tym poinformujemy.

Niewątpliwie powinno cieszyć nas, że Samsung nie rezygnuje z aktualizacji urządzeń ze średniej półki. A dobrym przykładem są obie wersje tabletu Galaxy Tab 4 8.0 z LTE i WiFi.

źródło: SamMobile